Від громадськості приховують інформацію про тендери на суму понад 250 млрд. грн. щорічно

kabmin13 03 2012

 
Влада лише за перше півріччя цього року приховала дані про проведені тендери на суму понад 175 млрд. грн. Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі партії «УДАР». Внаслідок ухваленого минулого року провладною більшістю та підписаному Президентом закону про держзакупівлі, з-під контролю громадськості щороку буде виводитися щонайменше 250 мільярдів гривень, - заявляють в партії «УДАР».


«Тепер громадяни навіть не знатимуть, коли, що і за скільки купуватимуть чиновники за ці кошти. Державні закупівлі завжди були сферою особистих інтересів корупційних можновладців, однак діючий на сьогодні закон про державні закупівлі є вершиною корупційності – від громадського контролю приховано більшість інформації про витрачання державних коштів», - наголошують в партії.

В «УДАРі» нагадали, що закон, ухвалений минулого року, дозволяє державним підприємствам не публікувати у "Віснику державних закупівель" дані про свої закупівлі за власні кошти, а провладні депутати кілька разів розширювала перелік держструктур, які можуть проводити закупівлі без тендерних процедур. Таким чином, якщо за перше півріччя 2012 року було оприлюднено інформацію про тендери на суму понад 307 млрд грн., то цього річ - лише про 131,94 млрд. грн.

«Створення нової системи розкрадання коштів під час державних закупівель почали визнавати і у самій владі. Так, за повідомленням СБУ, виведення закупівель підприємств за власні кошти з-під дії закону та інші зміни до тендерного законодавства призвели до того, що від 50 до 75% бюджетних асигнувань під час процедури держзакупівель освоюється з численними порушеннями. Через корупційні оборудки у сфері держзакупівель збитки видаткової частини держбюджету становлять 10-15% (35-52,5 млрд. гривень) щорічно», - наголошують в партії.

«УДАР» одним із своїх ключових завдань вважає злам корупційної системи державної влади в країні і тому ще у лютому опозиція зареєструвала законопроект, який пропонує зобов’язати державні підприємства звітувати про всі свої закупівлі. Зокрема,  підприємства мають публікувати дані про предмет та ціну закупівлі, а також про постачальника.

«У чинному законі “Про здійснення державних закупівель” не залишилось жодних інструментів державного чи громадського контролю ефективності витрачання державних коштів, чим створені ризики зловживань під час здійснення закупівель, неефективного витрачання державних коштів, додаткових бюджетних витрат. Кожна державна копійка має бути на контролі громадськості і витрачатися прозоро. Грабунок державного бюджету треба припинити, а всіх, хто брав у цьому участь, притягнути до відповідальності», - підкреслюють в «УДАРі».



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан детально обговорив ситуацію довкола заяв щодо якнайскорішого завершення війни

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.