Пинзеник: Векселі вдарять по інвестиційному клімату

pinzenik vekseli

 
Запровадженням казначейських векселів влада завдала ще одного серйозного удару по умовах ведення бізнесу в Україні. Про це заявив народний депутат від «УДАРу» Віктор Пинзеник, коментуючи ухвалені закони щодо впровадження вексельних розрахунків, повідомляють «Конфлікти і закони» з посиланням на прес-службу «УДАРу».


Віктор Пинзеник зазначив, що з уведенням векселів українські підприємства потрапляють у нову зону ризику – відсутність гарантій оплати грошима за виконання робіт, послуг чи постачання продукції для бюджетних установ і організацій. «Замість грошей можна отримати векселі», - констатував економіст. При цьому він зауважив: та обставина, що дана норма передбачена стосовно бюджетних боргів минулого року, нічого не змінює. «Судячи з тиску при ухваленні вексельних законів, норма буде повторена і в бюджеті наступного року», - додав Пинзеник.

На переконання нардепа, такі закони породжують нові ризики для секторів, що мають відношення до необхідного сьогодні країні експорту. «Можливість відшкодування ПДВ «папірцями» рівнозначна примусовому вилученню коштів на строк до 5 років. У таких умовах зможуть існувати експортери з хорошим запасом міцності (прибутковості) чи ті, кому пощастить отримати гроші, а не векселі», - вважає економіст.

Вексельна вразливість експорту, за словами політика, б’є по платіжному балансу, підриває обмінний курс національної валюти.

За словами Пинзеника, додалося головного болю і комерційним банкам, бо в оцінці кредитних ризиків з’явився новий вексельний елемент.

«Допускаючи можливість часткової сплати податків векселями, уряд та провладна парламентська більшість відроджують в країні бюджетний бартер із його дисконтами, схемами і відкатами», - підкреслив Віктор Пинзеник.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.