Європа створює антігазпромівській фонд
- Подробиці
- Опубліковано 15.09.2014 20:36
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 9978
«Газова війна» Росії проти країн Європейського Союзу матиме неминучий і самогубний ефект бумеранга. Обмеження поставок газу країнам, що здійснюють його реверс в Україну, призвело до того, що в Євросоюзі з'явився план створення спеціального «антігазпромівського» фонду. Його розмір складе близько 20 мільярдів євро. Ці гроші планується витратити на те, щоб перейти з «непередбачуваного» російського газу нехай і на дорожчий, але надійніший катарський і норвезький, передає телеканал ТСН.
Для Росії відмова країн Європейського Союзу від покупки її газу може мати катастрофічні наслідки. Навіть без цієї міри за останні кілька місяців доходи «Газпрому», головного джерела поповнення валютного бюджету всієї країни, вже знизилися на 40 відсотків. Це сталося через комплекс як об'єктивних, так і суб'єктивних причин - зокрема, падіння світової ціни на нафту (до якої, як відомо, прив'язана за складною формулою ціна на природний газ), оголошення США і ЄС економічних санкцій проти низки російських підприємств і відтік з країни-агресора місцевого та іноземного капіталу, що віддає перевагу більш спокійним місця для інвестицій.
Рішення про створення «антігазпромовского» фонду в країнах Європи стало визрівати після того, як Росія обмежила поставки газу Польщі, яка, в свою чергу, перекачувала частину блакитного палива Україні за європейською ціною. Самій Україні «Газпром» запропонував ціну значно завищену порівняно з тією, по якій він постачає газ до країн ЄС. Обсяги були урізані рівно на стільки, скільки складав польський реверс газу в Україну, в результаті чого він був припинений на дві доби, поки Польща шукала вже законтрактовані обсяги палива на внутрішньоєвропейському ринку.
Крім того, «Газпром» штучно ввів так звану «транспортну надбавку» для Угорщини, в результаті чого газ на ринку цієї країни подорожчав до 400 доларів за 1000 кубометрів, що зробило для України невигідним угорський канал реверсу.
У самій Україні впевнені, що країна в змозі повністю обійтися без прямих поставок російського газу навіть взимку: власний видобуток його становить близько 55 мільйонів кубометрів на добу, ще 27 мільйонів можливо отримувати завдяки реверсним поставкам зі Словаччини. У кожному разі, газову проблему в Україні планують вирішувати спільно з Європою, і не виключено, що повна відмова від закупівель у «Газпрому» на всьому західному напрямку є справою вже найближчого майбутнього.
Проте, сторони ще спробують домовитися. На 20 вересня в Берліні намічені тристоронні переговори у форматі Росія - Україна - Євросоюз, на яких обговорюватимуться питання поставок газу і його ціни.
Також з цієї категорії...
Брэдли Мэннинг раскаялся в суде
14 авг. 2013 г.
Путин подтвердил, что идет стопами...
23 апр. 2014 г.
Днями може вирішитися питання звільнення...
3 апр. 2016 г.
Набираючі популярність...
Оперативники поліції Києва затримали двох...
12 нояб. 2024 г.
Президент ФІФА перевірить футбольну інфраструктуру...
13 нояб. 2024 г.
На півночі Польщі офіційно запустили...
13 нояб. 2024 г.
Останні новини
Якщо дивитись на різні історичні етапи, то росія повинна повернути землі не лише Китаю та Японії, але й Німеччині і Фінляндії
Коментарі