Путіна можуть заарештувати за ордером з Гааги
- Подробиці
- Опубліковано 28.01.2015 19:36
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 10508
Російський президент Володимир Путін може бути заарештований на території будь-якої країни, яка є учасником Статуту Міжнародного трибуналу в Гаазі. Про це в інтерв'ю українському ресурсу «Главком» розповів правознавець-міжнародник, доктор юридичних наук і колишній суддя Міжнародного кримінального трибуналу з військових злочинів Володимир Василенко, повідомляють «Конфлікти і закони».
Все, що для цього необхідно - це подача керівництвом України відповідного звернення до Гаазького міжнародного трибуналу. Воно має бути розглянуто, після чого міжнародний судовий орган, згідно зі своїм Статутом, зобов'язаний викликати на своє засідання обвинуваченого. У випадку, якщо він відмовиться з'явитися, виникає право виписати ордер на його арешт і примусову доставку до суду. Виконати таке рішення зобов'язані всі держави, які підписали Статут Міжнародного трибуналу з військових злочинів у Гаазі. Само собою зрозуміло, що затримати Володимира Путіна буде зобов'язаний і Інтерпол, а дипломатична недоторканність російського президента як глави держави автоматично анулюється після підписання ордера.
- Якщо ця особа не з’явиться в суд добровільно, прокурор отримує право виписати міжнародний ордер на його арешт, - розповів екс-суддя Гаазького трибуналу Володимир Василенко. - І якщо розшукуваний з'явиться десь поза межами Росії, на території будь-якої країни, яка є членом Статуту міжнародного суду, то його просто негайно заарештують. Також проти цієї особи автоматично почне працювати Інтерпол, тобто, над ним постійно висітиме дамоклів меч правосуддя.
Варто відзначити, що з точки зору міжнародного права Україна має вже безліч підстав для подачі звернення в Міжнародний трибунал з військових злочинів у Гаазі. Це і збройна окупація півострова Крим, і військова інтервенція на Донбасі, і терористичний акт проти цивільного літака рейсу MH17 авіакомпанії Malaysian Airlines, і недавній обстріл російськими окупантами мирних житлових кварталів Маріуполя. Чому Україна досі не скористалася своїм правом на звернення до Гаазького трибуналу - залишається для юристів-міжнародників загадкою.
Нагадаємо, що військові злочини - не єдине, в чому підозрюють Володимира Путіна юристи. Зокрема, вчора, 27 січня, в Королівському суді Лондона, де розглядається справа про вбивство біглого агента ФСБ Олександра Литвиненка, були озвучені відомості про імовірну педофілію російського президента, яка ще ґрунтовно не розслідувалася.
Також з цієї категорії...

Приговор крупнейшему мошеннику Уолл-стрит суд...
24 июн. 2013 г.

Верховний суд РФ розказав, хто...
13 авг. 2015 г.

Напередодні вироку екс-раднику Трампа з...
19 дек. 2018 г.
Набираючі популярність...

Евросуд по правам человека разрешил...
8 февр. 2012 г.

У Тимошенко вилучили два дозиметри,...
13 сент. 2012 г.

«За антивоєнну позицію російські окупанти...
6 июл. 2025 г.
Останні новини
06.07.2025 18:58
Фронт майже не рухається, і це добре06.07.2025 10:33
Знешкоджено 117 ворожих БпЛА06.07.2025 10:27
1180 москалів подохло минулої доби на українській землі05.07.2025 12:56
МЗС Польщі протестує проти російських нападів на українцівПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у військовому зведенні за 6 липня обговорили такі теми:
Коментарі