До Гаазького трибуналу передано матеріали по Донбасу

gaaga donbas

 
Організація «Міжнародне партнерство з прав людини» (МППЛ) 23 жовтня передала в Міжнародний кримінальний суд (Гаазький трибунал) матеріали з військових злочинів і злочинів проти людяності, скоєних на Донбасі, повідомляє LB.ua.


Як повідомляється на сайті організації, йдеться про більш 300-т свідчень від жертв і свідків таких подій. Дані матеріали були зібрані в рамках проекту, спрямованого на недопущення безкарності за серйозні злочини під час військового конфлікту в східній Україні.

Координатор і юрист проекту Саймон Папуашвілі під час зустрічі з представниками МКС заявив, що в цілому було проведено 32 місії і зібрано більше 300-т свідчень про злочини. По кожному з епізодів співробітники МППЛ зібрали також контекстну інформацію, подробиці передбачуваного злочину та інформацію про осіб, підозрюваних у скоєнні цих злочинів.

За його словами, МППЛ задокументувала злочини, вчинені обома сторонами конфлікту, проте переважно мова йде про злочини, вчинені сепаратистами на підконтрольній їм території Донбасу.

Польовий координатор місії Світлана Валько розповіла, що зібрані докази класифіковані за географічною ознакою і розділені по п'яти основних категоріях злочинів: тортури, вбивства, обстріли, позбавлення майна і утримання військовополонених.

«Зібрані й представлені МППЛ матеріали будуть використані в попередній експертизі МКС про ситуацію в країні, яка проводиться перед тим, як Верховний прокурор МКС зможе ініціювати повне розслідування міжнародних злочинів, які мали місце в південно-східній Україні», - йдеться в повідомленні організації.

У свою чергу керівник програми з прав людини та правосуддя в міжнародному фонді «Відродження» Роман Романов розповів про кримінальні виробництва, ініційовані українською владою. За його словами, влада України не в змозі забезпечити ефективне розслідування всіх зафіксованих злочинів.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.