​Шпигун під прикриттям намагався дізнатися у критиків «Лабораторії Касперського», чи не підкупили їх конкуренти антивірусника

Таємничий чоловік, який представлявся Лукасом Ламбертом, провів декілька місяців минулого року, розслідуючи діяльність експертів, які виступали з критикою Лабораторії Касперського – російської кампанії – розробника популярного антивірусного програмного забезпечення, пише АР. Лабораторія Касперського опинилась у центрі скандалу в 2017 році через підозри у шпигунстві в США, повідомляє «Голос Америки».


Законодавці США закликали запровадити обмеження проти Касперського після того, як набула розголосу інформація про хакерські напади росії, спрямовані проти президентських виборів у США 2016 року. Міністерство внутрішньої безпеки США вказало забрати антивірусне програмне забезпечення компанії зі своїх комп'ютерів. Лабораторія Касперського оскаржила це рішення в суді і судді США відхилили позов.

Кейр Джилз, спеціаліст британського аналітичного центру Chatham House, так описує свою зустріч з таємничим чоловіком: «Він закликав говорити гучніше і я гадав - чи мені говорити до його краватки, чи до портфеля, чи де ще був мікрофон».

«Він дуже наполегливо питав, чи були якість інші мотиви за негативними коментарями ЗМІ про Лабораторію Касперського, - говорить експерт. – Він просував точку зору, що особи – як я – яких цитували ЗМІ, отримали мотивацію від конкурентів Касперського».

Діяльність Лукаса Ламберта пов'язана і практично ідентична до діяльності іншої особи – Майкла Ламберта. Його спроби тиснути на Джона Скотта-Рейлтона, дослідника Громадянської лабораторії університету в Торонто, була зафіксована на камеру АР.

Майкла Ламберта було ідентифіковано як колишнього ізраїльського розвідника Аарона Алмонга-Ассуліна, пише видання.

Євген Касперський, керівник російської компанії Лабораторія Касперського. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 23 січня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.