​У Нідерландах починається судовий процес у справі рейсу MH17 - судитимуть трьох росіян і одного українця

У Нідерландах 9 березня починається суд у справі малайзійського авіалайнера рейсу MH17, збитого над східною Україною п'ять років тому в розпал війни на Донбасі. Боїнг 777 летів 17 липня 2014 року з Амстердама в Нідерландах до Куала Лумпура в Малайзії – всі 298 людей в ньому загинули. Перший етап судового процесу згідно з оголошеним розкладом має тривати до 27 березня з тижневою перервою посередині.


Початкові засідання будуть присвячені переважно процедурним питанням, і сам процес, як перебачають, ймовірно, розтягнеться на місяці, а то й довше, повідомляє «Голос Америки».

Міжнародне слідство, очолюване Нідерландами, дійшло висновку, що літак вразила ракета російського виробництва, яка була запущена з установки «Бук» із території, контрольованої підтримуваними росією збройними формуваннями на сході України.

П’ять держав, які співпрацювали в Об’єднаній слідчій групі: Нідерланди, Малайзія, Австралія, Бельгія та Україна погодилися, щоб суд відбувався у Нідерландах, звідки походить найбільша кількість жертв у літаку - 193.

2019 року нідерландська прокуратура висунула обвинувачення трьом громадянам росії і одному громадянинові України та оголосила, що їх судитимуть за причетність до збиття літака.

Росіяни: Ігор Ґіркін, Олег Пулатов і Сергій Дубінскій, а також громадянин України Леонід Харченко влітку 2014 року були на провідних позиціях у так званій «Донецькій народній республіці».

Слідчі та прокуратура звинувачують тих чотирьох осіб не у тому, що вони особисто запустили ракету, а у тому, що їхні дії вилилися у злочин.

Ґіркін - войовничий російський націоналіст, який мріє про відродження російської імперії, у ті дні називав себе міністром оборони «ДНР».

Пулатов, Дубінскій та Харченко називали себе членами військової розвідки підтримуваних росією формувань.

Нідерландська прокуратура минулого року оголосила, що викликає до суду обвинувачених, а також запрошує свідків, яким обіцяла захист і справедливий процес.

Як очікують, обвинувачені не з’являться на суді, і тоді, згідно з нідерландським законом, обвинувачених судитимуть заочно.

Російська причетність

росія не приховує політичної підтримки самопроголошених так званих республік: «ДНР» та «ЛНР» в Донецькій та Луганській областях, а також надає їм те, що у москві називають гуманітарною допомогою, але у кремлі завжди заперечували, що постачали на схід України російську зброю.

росія також не визнає, що її військові брали участь у боях проти української армії на сході України, а неодноразово захоплених українцями у зоні бойових дій росіян у москві називали добровольцями.

Спільна слідча група повідомила, що володіє інформацією про «вплив російської федерації в адміністративних, фінансових та військових справах ДНР».

москва заперечує висновки міжнародного слідства, що літак МН-17 був збитий ракетною установкою «Бук», завезеною на українську територію, а потім вивезеною назад в росію.

Речник президента путіна, Володимир Песков сказав, що кремль буде спостерігати за процесом, але заявив, що росія завжди мала застереження і сумніви щодо очолюваного Нідерландами розслідування.

Справу щодо MH17 називають наймасштабнішим розслідуванням в історії Нідерландів, у ході якого були обстежені рештки літака та інші предмети, а також проаналізовані записи телефонних розмов, фотографії з супутників, відеозаписи та інформація з інших джерел.

Набір фото та інших матеріалів, як кажуть слідчі, дозволяє простежити повний шлях установки «Бук» з розташування 53 російської протиповітряної бригади в Курську до місця запуску ракети, що збила авіалайнер над східною Україною, а потім її транспортування назад в росію наступного дня.

Перехоплена інформація, оприлюднена слідством у листопаді минулого року, вказує, що двоє обвинувачених контактували з тодішнім помічником президента путіна Владиславом Сурковим, а також із призначеним росією керівником в окупованому Криму Сергієм Аксьоновим.

«Ознаки тісних зав’язків між лідерами ДНР та посадовцями російського уряду порушують питання про їхню можливу причетність до застосування установки «Бук», якою 17 липня 2014 року був збитий літак MH17», – сказано у висновках Об’єднаної слідчої групи.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

В ночь на сегодняшний день противник нанес авиационный удар по Украине с применением 3 крылатых ракет и одной противорадиолокационной ракеты

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.