Авторитарні уряди використовують у смартфонах шпигунські програми для стеження за журналістами
- Подробиці
- Опубліковано 19.07.2021 14:53
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 7245
Міжнародне розслідування за участю сімнадцяти медіа організацій стверджує, що авторитарні уряди використовують спеціально розроблені шпигунські хакерські програми у смартфонах, щоб стежити за посадовцями, правозахисниками і журналістами, повідомляє «Голос Америки».
Американська газета Washington Post, зокрема, повідомляє, що шпигунська комп’ютерна програма Pegasus (Пегас) ізраїльської компанія NSO Group була використана для проникнення у телефони двох жінок, близьких до журналіста Джамала Хашокджі, якого вбили в консульстві Саудівської Аравії в Туреччині 2018 року.
Британський часопис The Guardian, що також брав участь у розслідуванні, стверджує, що з інфікованих телефонів зчитували текстові повідомлення, фотографії, електронну пошту, підслуховували телефонні розмови, а також таємно дистанційно вмикали мікрофони смартфонів, щоб використовувати їх як підслуховувальні пристрої.
ЗМІ стверджують, що отримали список майже 50 000 телефонних номерів осіб, в яких, як припускають, були зацікавлені клієнти компанії NSO.
Понад 180 з тих людей - журналісти зокрема з CNN, the New York Times, Al Jazeera, агентства AFP та багатьох інших ЗМІ.
«Ми дуже стурбовані повідомленням, що шпигунська програма Pegasus могла бути використана проти двох журналістів AP», - заявило агентство Associated Press.
Компанія NSO в офіційній відповіді заявила, що її програми допомагають державним службам безпеки боротися з тероризмом і злочинністю.
Агентство Reuters пише про відсутність доказів, що хтось проникав у телефони тих людей, але інші ЗМІ повідомляють, що перевірка декількох телефонів, номери яких були в наданому списку, виявила «сліди» застосування шпигунських програм.
Розслідування очолювала неурядова журналістська організація у Франції під назвою Forbidden Stories (Заборонені розповіді) за участю правозахисної організації Міжнародна амністія.
NSO наполягає, що журналістське розслідування зосередилося на «безпідставних висновках» і стверджує, що анонімні джерела надали журналістам «віддалену від реальності» інформацію.
«Перевіривши їхні твердження, ми твердо відкидаємо фальшиві звинувачення у тому звіті», - заявляє NSO, підкреслюючи, що їхній продукт жодним чином не пов'язаний з вбивством журналіста Джамала Хашокджі.
Тим часом, Міжнародна амністія скаржиться на брак контролю над використанням комп’ютерних програм для таємного збору інформації.
«Допоки ця компанія і ціла та індустрія зможуть показати, що вони здатні шанувати права людини, необхідно запровадити мораторій на експорт, продаж, поширення і використання технологій для спостереження», - заявила Міжнародна амністія.
Агентство Reuters заявило, що «журналісти повинні мати можливість повідомляти про важливі для суспільства новини без страху за переслідування і напади будь-де у світі».
Фото AFP
Також з цієї категорії...

АНБ США предоставило факты причастности...
25 янв. 2015 г.

Forbes відбирає ліцензію у «Forbes...
7 авг. 2015 г.

В русском Донецке пугают детей...
20 мар. 2016 г.
Набираючі популярність...

О редакции
11 мар. 2012 г.

В Україні створено Комітет захисту...
27 июн. 2012 г.

Концтабір імені Зеленського
19 июл. 2024 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт Роман Світан і ведучий 24 Каналу Ігор Гаврищак у військовому зведенні на 2 квітня обговорили такі теми:
Коментарі