​Авторитарні уряди використовують у смартфонах шпигунські програми для стеження за журналістами

Міжнародне розслідування за участю сімнадцяти медіа організацій стверджує, що авторитарні уряди використовують спеціально розроблені шпигунські хакерські програми у смартфонах, щоб стежити за посадовцями, правозахисниками і журналістами, повідомляє «Голос Америки».


Американська газета Washington Post, зокрема, повідомляє, що шпигунська комп’ютерна програма Pegasus (Пегас) ізраїльської компанія NSO Group була використана для проникнення у телефони двох жінок, близьких до журналіста Джамала Хашокджі, якого вбили в консульстві Саудівської Аравії в Туреччині 2018 року.

Британський часопис The Guardian, що також брав участь у розслідуванні, стверджує, що з інфікованих телефонів зчитували текстові повідомлення, фотографії, електронну пошту, підслуховували телефонні розмови, а також таємно дистанційно вмикали мікрофони смартфонів, щоб використовувати їх як підслуховувальні пристрої.

ЗМІ стверджують, що отримали список майже 50 000 телефонних номерів осіб, в яких, як припускають, були зацікавлені клієнти компанії NSO.

Понад 180 з тих людей - журналісти зокрема з CNN, the New York Times, Al Jazeera, агентства AFP та багатьох інших ЗМІ.

«Ми дуже стурбовані повідомленням, що шпигунська програма Pegasus могла бути використана проти двох журналістів AP», - заявило агентство Associated Press.

Компанія NSO в офіційній відповіді заявила, що її програми допомагають державним службам безпеки боротися з тероризмом і злочинністю.

Агентство Reuters пише про відсутність доказів, що хтось проникав у телефони тих людей, але інші ЗМІ повідомляють, що перевірка декількох телефонів, номери яких були в наданому списку, виявила «сліди» застосування шпигунських програм.

Розслідування очолювала неурядова журналістська організація у Франції під назвою Forbidden Stories (Заборонені розповіді) за участю правозахисної організації Міжнародна амністія.

NSO наполягає, що журналістське розслідування зосередилося на «безпідставних висновках» і стверджує, що анонімні джерела надали журналістам «віддалену від реальності» інформацію.

«Перевіривши їхні твердження, ми твердо відкидаємо фальшиві звинувачення у тому звіті», - заявляє NSO, підкреслюючи, що їхній продукт жодним чином не пов'язаний з вбивством журналіста Джамала Хашокджі.

Тим часом, Міжнародна амністія скаржиться на брак контролю над використанням комп’ютерних програм для таємного збору інформації.

«Допоки ця компанія і ціла та індустрія зможуть показати, що вони здатні шанувати права людини, необхідно запровадити мораторій на експорт, продаж, поширення і використання технологій для спостереження», - заявила Міжнародна амністія.

Агентство Reuters заявило, що «журналісти повинні мати можливість повідомляти про важливі для суспільства новини без страху за переслідування і напади будь-де у світі».

Фото AFP



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.