​Захоплення росією українських кораблів у 2018 році - Гаазький трибунал починає слухання сторін у справі

У Постійній палаті третейського суду (Арбітражний трибунал) у Гаазі в Нідерландах 11 жовтня починають попередні слухання аргументів росії та України у справі про обстріл і захоплення росією трьох українських кораблів поблизу Керченської протоки у листопаді 2018 року, повідомляє Голос Америки.


росія наполягала, що мала право стріляти і затримувати моряків двох українських військових катерів і буксира, яких звинуватили у незаконному перетині російського кордону.

Україна наполягає, що вони прямували законним маршрутом з українського чорноморського порту Одеса до українського Маріуполя в Азовському морі.

Україна подала на росію позов 1 квітня 2019 року, звинувативши москву у порушенні законів мореплавства, і Арбітражний трибунал вже 25 травня попереднім тимчасовим рішенням зобов’язав росію негайно звільнити українців та повернути захоплене.

24 українських моряка, троє з яких зазнали поранень, були звільнені і повернулися на батьківщину аж 7 вересня під виглядом обміну в’язнями між двома країнами.

Після подальших затягувань росія у листопаді 2019 повернула Україні судна у стані, який українські представники назвали повним спустошенням.

«Наша мета - встановлення порушення права, відновлення його і отримання належної компенсації», - повідомила тоді тогочасна заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

11 жовтня 2021 р. росія першою виголосить в Арбітражному трибуналі свої усні доводи.

12 жовтня в трибуналі почують перші доводи України.

Виступи сторін заплановані також 14 і 15 жовтня, а в разі потреби - ще й 16 жовтня.

Початкові промови суд транслюватиме наживо через інтернет.

Слухання відбуватимуться у змішаному вигляді: частина учасників буде присутня у залі, а інші будуть на відеозв’язку.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Враг продолжает атаковать нашу страну по ночам ракетами, шахедами, а также обстреливать ракетными системами залпового огня

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.