Дешева рибка, огидна юшка, або МАФівський сервіс для невибагливих киян

mafi

 
Боротьба киян з малими архітектурними формами (МАФами) триває вже багато років, але ці жахливі конструкції, що спотворюють обличчя міста, аж ніяк не хочуть ліквідовуватись. Жодна з ініціатив, що свого часу висувалась громадськими діячами та депутатами Київради, що стосувалась існування та функціонування МАФІв в столиці, не змогла подолати ці середньовічні форми реалізації продукції першої необхідності. МАФи, що ліквідовувались в одному місці, наче за бажанням казкової феї подвоювались в іншому. При цьому, кіоски часто встановлювались вночі, оскільки їх власники часто не мали необхідної проектно-дозвільної документації.


Ані колективні обурення мешканців будинків, ані розпорядження, що забороняло продаж алкоголю та цигарок в МАФах, яке ще 2011 року намагались прийняти депутати Київради, не досягли бажаних результатів. МАФи і далі безкарно продовжують бурхливу діяльність: цілодобовий продаж дешевого та неякісного алкоголю, сумнівної якості снеки, цигарки, і як наслідок - гучні вакханалії поціновувачів згаданої продукції під вікнами незадоволених киян.

МАФи квітнуть, захаращують проходи пішоходам, і тим самим перекривають можливі шляхи евакуації людей при надзвичайних ситуаціях. МАФи сприяють розмноженню численної гвардії щурів, тарганів та всілякої нечисті, що облюбували для себе підмафовий простір. МАФи годують не лише щуряче військо, але й мешканців столиці неякісною, контрафактною, простроченою продукцією. І попри усе це продовжують існувати, оскільки за версією деяких завзятих захисників, вони надають робочі місця та скорочують безробіття. Саме таку безглузду позицію відстоюють протеже даного виду діяльності. До речі, за інформацією «Української правди» (http://kiev.pravda.com.ua/columns/4f741d12ed1d2/), кіоскерів «кришують» продажні співробітники прокуратури, судді, міліціянти та деякі поважні чиновники Київради, яким свого часу вдалося впорядкувати (читати:  прибрати до рук) цей рудиментарний для цивілізованого суспільства, але дуже прибутковий вид діяльності.

Цікаво, про чиї, в першу чергу, інтереси дбають власники згаданих конструкцій? Про робочі місця, переважно, для іногородніх, які не мають, ані легального працевлаштування, ані медичної книжки працівника торгівлі? Про шлунки отруєних клієнтів або про легкий заробіток, отриманий завдяки реалізації алкоголю та тютюнових виробів, які відбуваються, переважно, в нічний час, коли «розігріті» клієнти, не маючи змоги «доповзти» до найближчого драгстору або супермаркету, а тому купують пляшечку контрафактної отрути у сусідньому з їх помешканням кіоску, а зранку вдячно блюють та проклинають робітників «мафівського» фронту?

«Турботливі» чиновники, висуваючи аргументи на користь легкодоступних робочих місць для нелегалів, забувають про елементарні ознаки цивілізованого обслуговування, та бодай навіть елементарний сервіс для своїх підопічних, які не мають ані можливості сходити до туалету, ані після процедури вимити руки. Й цими немитими руками робітники МАФів обслуговують клієнтів та продають товари першої необхідності!

Найжахливіше, що «турботливі» чиновники забувають про небезпеку реалізації алкоголю та цигарок, які згідно з правилами мерчендайзингу, займають в пришкільних кіосках найвигідніші позиції та, зрозуміло, привертають до себе увагу підлітків. А чи впевнені чиновники в тому, що їх власні діти під час шкільної перерви не спокусяться витратити свої кишенькові гроші на такий «привабливий» та доступний товар?

На думку багатьох «мафоборців», даний вид діяльності не є природнім для великих мегаполісів та заважає розвитку традиційних маленьких драгсторів, які ще з радянських часів обслуговували городян.

Може, напередодні чергових виборів до Київради турботливі чиновники, які завжди дбають про продовження своєї каденції, нарешті спроможуться подбати й про свій електорат та прислухаються до думок громадськості, здатній самостійно вирішити, що саме вона хоче бачити під вікнами власних будинків: дитячий майданчик, сквер, або ще один кіоск чи "цілодобову наливайку". І хтозна, може законопроект Томенка & Бригинця, який нещодавно з’явився у Верховній Раді України, буде ухвалений та нарешті продаж алкогольних напоїв і тютюнових виробів у кіосках буде заборонено, і тим самим перекриється потік легких money для кіоскоутримувачів.

Юлія ВАЛОВА, «Конфлікти і закони»



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.