Київський зоопарк перетворено секретний об’єкт комунальної власності

k zoopark

 
Всіх співробітників Київського зоопарку примусили підписати угоду про нерозголошення інформації. Як повідомили співробітники, їм оголосили, що з 15 липня 2013 р. в зоопарку вводиться «Режим комерційної таємниці і конфіденційної інформації». Порушників можуть покарати увʼязненням, величезними штрафами від 51 тис. грн до 136 тис. грн або звільненням.


Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі Національного екологічного центру України (НЕЦУ).

Копію документу про засекречення було опубліковано у липні в газеті «Вести». З того часу директор зоопарку так і не відмінив горезвісне «Зобовʼязання», незважаючи на обурення журналістів і громадськості.

«Нагадуємо, що згідно свого статуту Київський зоопарк загальнодержавного значення є комунальним підприємством, тобто утримується за рахунок киян і є їхньою власністю. Також це об’єкт природно-заповідного фонду (ПЗФ) і є природоохоронною науково-дослідною та культурно-освітньою установою, – каже Олексій Василюк, заступник голови Національного екологічного центру України. – Такі накази його керівництва – абсурдні і порушують цілий ряд законів. Більше того, керівництво зоопарку протягом 2013 р. пішло на інші непопулярні кроки, підписавши, зокрема, договір про спільну діяльність з фірмою «Подих природи», тобто про побудову на своїй території океанаріуму з утриманням дельфінів. Все це ланки одного ланцюга комерціалізації зоопарку. НЕЦУ ще рік тому попереджав про таку небезпеку у своїй заяві, однак події йдуть поки за найгіршим для дельфінів та інших тварин сценарієм».

«Зоопарк вже багато років у фінансовій скруті і в епіцентрі скандалів довкола умов утримання тварин. Ми, київська громадськість, готові допомогти тваринам Київського зоопарку, вийшовши на пікетування Кабміну з вимогою збільшити фінансування на цей важливий об’єкт, – стверджує Олег Андрос, експерт НЕЦУ. – Але з нашого боку ми вимагаємо від адміністрації зоопарку повного доступу до інформації, а не безпідставних «засекречень» і «захисту комерційної інформації». Дирекція зоопарку має зрозуміти, що керує не кіоском чи торговельно-розважальним центром, а науковою установою та важливим об’єктом ПЗФ».

НЕЦУ просить директора Київського зоопарку Євгена Кирилюка скасувати «Зобовʼязання про нерозголошення інформації, що становить комерційну таємницю та/або конфіденційну інформацію Київського зоологічного парку загальнодержавного значення».



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.