У Києві відбулася презентація Міжнародної премії Івана Франка

fond franka1

 
Сьогодні, 24 вересня 2015 року, в Київському національному університеті ім. Т.Шевченка відбулася презентація Міжнародної премії Івана Франка. Премія започаткована Міжнародним фондом І.Франка, який було створено у червні 2015 року за ініціативи внука Великого Каменяра - Роланда Франка.


До Правління Фонду увійшли як українські, так і зарубіжні вчені з Лондона, Відня, Мюнхена, Варшави і Седльця.

Як розповів на прес-конференції Голова Правління Фонду Роланд Франко, мета організації – популяризувати та сприяти всеохоплюючому вивченню творчої, наукової, громадської діяльності Івана Франка, спонукати учених з різних країн світу до проведення активних гуманітарних досліджень у галузі суспільних наук та україніки.

«Ми створили Міжнародний фонд для популяризації Франка не тільки в Україні, але й у світі. Планів у нас дуже багато. Крім того, 2016 рік є ювілейною річницею: 160-а річниця з Дня народження та 100-річчя з дня смерті Івана Франка»,- розповів Роланд Франко.

Проректор Львівського національного університету ім. І.Франка Ярослав Гарасим наголосив: «Франко був добре обізнаним з найновішими здобутками тодішньої гуманістаристики, тому Премія має реагувати на появу новітніх, знакових досліджень в соціально-гуманітарній галузі сучасності».

Під час презентації Премії директор Фонду Ігор Курус зазначив, що кожного року, 27 серпня, в день народження Івана Франка, відбуватиметься урочисте нагородження лауреатів. Міжнародне журі буде сформоване з вітчизняних та зарубіжних вчених, які обиратимуть лауреатів в двох номінаціях - за вагомий особистий внесок у розвиток суспільних наук та за вклад у розвиток україніки. На здобуття Міжнародної премії Івана Франка можуть претендувати науковці з усіх країн світу, які працюють в галузі суспільних наук та україніки.

Ігор Курус також повідомив, що преміальний фонд формується за рахунок благодійних внесків прихильників наукової спадщини Івана Франка і на сьогодні становить близько 500 тисяч гривень.

fond franka2

У презентації також взяли участь: Віталій Шевченко, журналіст, письменник, народний депутат України ІІ-ІV скликань, член Правління Фонду; Іван Драч, Герой України, поет, драматург, сценарист, член Правління Фонду; Михайла Шалата, кандидат філологічних наук, професор Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка, член Правління Фонду.

***
Міжнародний фонд Івана Франка – недержавна благодійна організація. Діяльність Фонду спрямована на підтримку розвитку україніки та суспільних наук, просування та популяризацію наукового та творчого доробку Івана Франка. Першочерговим і основним завданням Фонду є заснування та реалізація Міжнародної Премії Івана Франка та сприяння її світовому визнанню.

Міжнародна премія Івана Франка є почесним визнанням наукових відкриттів, вагомих здобутків та значних заслуг науковців у галузі суспільних наук та україніки. Основним критерієм відбору претендентів на присудження Премії є виняткова професійна компетентність у своїй галузі та міжнародний рівень наукових досягнень не залежно від статі, релігійних вподобань чи національності. Нагорода присуджується за вагомий особистий внесок у розвиток суспільних наук, за вклад у розвиток україніки, видатні успіхи у цих галузях науки, конкретне особливе відкриття, дослідження чи видатний твір, які були оприлюднені чи досягнуті у попередньому році.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Генпрокурорка України Ірина Венедіктова підписала підозру двом народним депутатам від «ОПЗЖ» - Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.