У Києві відбулася презентація Міжнародної премії Івана Франка

fond franka1

 
Сьогодні, 24 вересня 2015 року, в Київському національному університеті ім. Т.Шевченка відбулася презентація Міжнародної премії Івана Франка. Премія започаткована Міжнародним фондом І.Франка, який було створено у червні 2015 року за ініціативи внука Великого Каменяра - Роланда Франка.


До Правління Фонду увійшли як українські, так і зарубіжні вчені з Лондона, Відня, Мюнхена, Варшави і Седльця.

Як розповів на прес-конференції Голова Правління Фонду Роланд Франко, мета організації – популяризувати та сприяти всеохоплюючому вивченню творчої, наукової, громадської діяльності Івана Франка, спонукати учених з різних країн світу до проведення активних гуманітарних досліджень у галузі суспільних наук та україніки.

«Ми створили Міжнародний фонд для популяризації Франка не тільки в Україні, але й у світі. Планів у нас дуже багато. Крім того, 2016 рік є ювілейною річницею: 160-а річниця з Дня народження та 100-річчя з дня смерті Івана Франка»,- розповів Роланд Франко.

Проректор Львівського національного університету ім. І.Франка Ярослав Гарасим наголосив: «Франко був добре обізнаним з найновішими здобутками тодішньої гуманістаристики, тому Премія має реагувати на появу новітніх, знакових досліджень в соціально-гуманітарній галузі сучасності».

Під час презентації Премії директор Фонду Ігор Курус зазначив, що кожного року, 27 серпня, в день народження Івана Франка, відбуватиметься урочисте нагородження лауреатів. Міжнародне журі буде сформоване з вітчизняних та зарубіжних вчених, які обиратимуть лауреатів в двох номінаціях - за вагомий особистий внесок у розвиток суспільних наук та за вклад у розвиток україніки. На здобуття Міжнародної премії Івана Франка можуть претендувати науковці з усіх країн світу, які працюють в галузі суспільних наук та україніки.

Ігор Курус також повідомив, що преміальний фонд формується за рахунок благодійних внесків прихильників наукової спадщини Івана Франка і на сьогодні становить близько 500 тисяч гривень.

fond franka2

У презентації також взяли участь: Віталій Шевченко, журналіст, письменник, народний депутат України ІІ-ІV скликань, член Правління Фонду; Іван Драч, Герой України, поет, драматург, сценарист, член Правління Фонду; Михайла Шалата, кандидат філологічних наук, професор Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка, член Правління Фонду.

***
Міжнародний фонд Івана Франка – недержавна благодійна організація. Діяльність Фонду спрямована на підтримку розвитку україніки та суспільних наук, просування та популяризацію наукового та творчого доробку Івана Франка. Першочерговим і основним завданням Фонду є заснування та реалізація Міжнародної Премії Івана Франка та сприяння її світовому визнанню.

Міжнародна премія Івана Франка є почесним визнанням наукових відкриттів, вагомих здобутків та значних заслуг науковців у галузі суспільних наук та україніки. Основним критерієм відбору претендентів на присудження Премії є виняткова професійна компетентність у своїй галузі та міжнародний рівень наукових досягнень не залежно від статі, релігійних вподобань чи національності. Нагорода присуджується за вагомий особистий внесок у розвиток суспільних наук, за вклад у розвиток україніки, видатні успіхи у цих галузях науки, конкретне особливе відкриття, дослідження чи видатний твір, які були оприлюднені чи досягнуті у попередньому році.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.