У Києві виявлені «безхозні» заповідні території

bezhozni zemli

 
Дослідники Дружини охорони природи м. Києва «Зелене майбутнє» виявили, що у Києві є «безхозні» об'єкти природно-заповідного фонду.


Процедура створення об'єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ) передбачає, що після їх оголошення, наприклад, рішенням Київської міської ради, землекористувач отримує охоронне зобов'язання - документ, згідно з яким надалі він відповідає за охорону цієї природоохоронної території. Дослідження архіву документації ПЗФ м. Києва показало, що деякі території ПЗФ сьогодні не мають землекористувачів, які б несли за них відповідальність.

«Здавалось би, це неможливо, адже всі ПЗФ мають землекористувачів, - розповіла «Конфліктам і законам» активістка ДОП Вероніка Скворцова. - Проте ми виявили, що після створення деяких ПЗФ землекористувачі просто припинили своє існування. Наприклад, рішенням Київради від 02.12.99 р. №147/649 була створена пам'ятка природи «Верхнє озеро-ставок з Китаївського каскаду». Охоронне зобов'язання отримав Київський державний науково-виробничий комбінат Міністерства АПК. Але вже 2002 року комбінат скасували (http://www.uazakon.com/document/spart12/inx12742.htm). Документацію ніхто не переоформляв, тому за охорону природної пам'ятки вже 13 років ніхто не відповідає».

Активісти ДОП планують дослідити поінформованість землекористувачів всіх об'єктів і територій ПЗФ Києва та добитись, аби всі природоохоронні об'єкти мали свідомих опікунів.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Эта ночь тоже прошла для нас неспокойно. Враг продолжает беспокоить воздушное пространство Украины ракетно-«шахедными» атаками

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.