Київська обласна рада узаконила будівництво маєтків у заказниках

budivnitstvo maetkiv

 
Вкотре виявляються злочини проти довкілля, зроблені за час діяльності попередньої влади. Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі МБО «Екологія-Право-Людина».


Зокрема, як вдалось встановити екологам МБО «Екологія-Право-Людина», ще у 2012 році Київська обласна рада прийняла рішення[1] №365-19-VI від 21.06.2012 року «Про деякі питання об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Київської області», яким в протизаконний спосіб з природно-заповідного фонду області було вилучено 11,1 га земель. Оригінал рішення з «невідомих причин» не міститься на сайті обласної ради.

Екологам ЕПЛ вдалось встановити, що ще 2011 року Держуправлінням екології та природних ресурсів у Київській області був підписаний договір з переможцем конкурсних торгів - ТОВ «Інтеграл-Сервіс» на проведення робіт по винесення в натуру (на місцевість) меж 59 територій та об'єктів природно-заповідною фонду місцевого значення, загальною площею 2088,35 га, на території Київській області з розробкою технічної документації та встановленням охоронних межових знаків та інформаційних щитів. Серед них – і зазначені об’єкти.

При проведенні топографо-геодезичних робіт були встановлені фактичні площі відповідно парку пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Ставищенський» - 11,0547 га; лісового заказника місцевого значення «Ворзельський» - 84,0918 га; парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Сулимівський» - 15,3 га; ландшафтного заказника місцевого значення «Урочище Кирикове» - 9,0373 га. Ці площі – значно менші, ніж ті, на яких створювались заповідні території. Саме про ці ділянки того ж року піднімали питання столичні природоохоронці, що виявили факти незаконного надання земель у заповідних територіях Київщини[2].

Відповідно до вимог статті 54 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», зміна меж, категорії та скасування статусу територій та об'єктів природно-заповідного фонду проводиться відповідно до статей 51-53 цього Закону за погодженням з центральним органом виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища на підставі відповідного експертного висновку. {Стаття 54 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1826-VI (1826-17) від 21.01.2010}.

Жодної інформації про погодження зміни меж всіх чотирьох територій та об’єктів природно-заповідного фонду не погоджувались у встановленому порядку в Мінприроди.

Таким чином, рішенням Київської обласної ради №365-19-VI від 21.06.2012 року «Про деякі питання об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Київської області» були незаконно скорочені площі наступних територій та об’єктів природно-заповідного фонду: заказник «Урочище Кирикове» - на 4 га, заказник «Ворзельський» - на 1 га, «Ставищанський» - на 4 га, та «Сулимівський» - на 2,1 га. Отже, в протизаконний спосіб з природно-заповідного фонду було вилучено 11,1 га земель.

ЕПЛ звернулись до Генеральної прокуратури з проханням забезпечити у судах повернення до природно-заповідного фонду згаданих незаконно вилучених земельних ділянок у Київській області шляхом визнання незаконними та скасування пунктів 2, 3 та 4 рішення Київської обласної ради №365-19-VI від 21.06.2012 року «Про деякі питання об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Київської області».

[1] http://kor.gov.ua/node/3892

[2] http://pryroda.in.ua/kyiv-region/zakaznyky/zemelni-dilyanky-nadani-v-zakzanykah-kyyivschyny-zhidno-kadastrovoyi-karty/Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

24 канал опубликовал запись прослушки телефонного разговора лидера ОПЗЖ Виктора Медведчука и главаря группировки ДНР Дениса Пушилина

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.