​Прокуратура припинила житлове будівництво на земельній ділянці біля Софійського собору

Постановою Київського апеляційного господарського суду у повному обсязі задоволено позовні вимоги заступника прокурора міста Києва щодо незаконності надання в оренду земельної ділянки, що розташована на вул. Стрітенській поблизу Софійського собору.


Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області, передають «Конфлікти і закони».

Встановлено, що рішенням Київради у 2003 році земельна ділянка площею 0,1 га, що належить до земель історико-культурного призначення та знаходиться в охоронній (буферній) зоні об’єкта всесвітньої спадщини: «Київ: Собор святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра», була надана в оренду приватній структурі для будівництва житлового будинку.

Відповідно до вимог чинного законодавства на таких землях дозволяється будівництво лише особливо важливих споруд за індивідуальними проектами, що регламентуються з врахуванням архітектурної та масштабної ув’язки з існуючою забудовою і загальним силуетом міста.

У той же час передача вказаної ділянки під житлове будівництво відбулася без врахування зазначених вимог та за відсутності інформування секретаріату ЮНЕСКО про заплановане будівництво.

За результатом судового розгляду, суд апеляційної інстанції повністю погодився з доводами прокурора, визнав недійсним і скасував вказане рішення Київради та укладений на його підставі договір оренди цієї землі, а також визнав відсутність у приватного товариства права користування нею.

Фото risu.org.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Враг продолжает атаковать нашу страну с воздуха: двумя баллистическими ракетами Искандер М 16 ударными беспилотниками типа «шахед»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.