​У Києві під час обшуку правоохоронці вилучили 14 мільйонів гривень, отриманих шахрайським шляхом

У рамках кримінального провадження розшуковці столичного главку поліції спільно із вінницькими колегами та представниками державної фіскальної служби у місті Києві встановили осіб, які шахрайським шляхом легалізували кріптовалюту. Вилучені під час обшуку документи, оргтехніку та гроші направили на експертизу, за результатами якої буде надана правова оцінка діям організованої групи, повідомляє прес-служба Нацполіції Києва.


За інформацією прес-служби відомства, злочинна група, яка нараховувала десятки осіб, діяла на території України та російської федерації. «Головні» офіси знаходилися у Києві, Полтаві та у москві. Чоловіки під виглядом обміну різноманітних кріптовалют здійснювали легалізацію коштів, здобутих злочинним шляхом. Тобто займалися конвертацією реальних грошей у віртуальні, а саме в електронну готівку, яка фактично не признана Національним банком України, а відтак не є платіжним засобом.

Як встановили правоохоронці, учасники злочинної групи вербували мешканців Полтавської області для роботи у столиці російській федерації. У москві найманці повинні були отримувати та виконувати від кураторів, які знаходилися у полтавському «офісі», вказівки щодо прийому готівки та розповсюдження біткоінів на території рф, а також займатися розвезенням готівки до замовника. У подальшому отримані від даної діяльності відсотки перенаправлялися на рахунки українських «офісів».

Учасники групи офіційно не працюють і легальних доходів від зайняття законним видами діяльності не мають. І хоча декларацій про доходи до органів ДФС фігуранти не надавали, протягом останніх 6-ти місяців усі фігуранти активно легалізовували, тобто «відмивали», незаконно отримані грошові кошти шляхом придбання квартир у новобудовах міста Полтави та міста Києва, купуванням земельних ділянок, на яких активно здійснюється будівництво приватних будинків, авто преміям-класу. Частину вище зазначеного майна члени організованої групи оформили на своїх близьких родичів.

Днями працівники карного розшуку столичної поліції разом із вінницькими колегами та представниками оперативного управління ГУ ДФС м. Києва провели більше 20 обшуків, з них 3 – у Києві за адресами розташування офісних та житлових приміщень фігурантів, а також автотранспорту, який використовувався для протиправної діяльності злочинним угрупуванням. За результатами проведених слідчо-оперативних дій правоохоронці вилучили фінансово-господарські документи, які свідчать про протиправну діяльність, комп’ютери, мобільні телефони та готівкових коштів на загальну суму близько 14 251 888 гривень.

Особи фігурантів встановили, з ними працюють слідчі. Вилучені речові докази направили на експертизу, за результатами якої буде прийнято рішення щодо остаточної правової кваліфікації діям учасникам злочинної групи.

Фото прес-служби Нацполіції Києва



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

За прошедшие сутки боевая активность уменьшилась - на фронте произошло 54 боевых столкновения, враг нанес 8 ракетных и 85 авиационных ударов

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.