​У Києві затримали шахрая, який ошукав довірливих українців на понад 2 мільйони гривень

Чоловік ошукав знайомого майже на 200 тисяч гривень: потерпілий віддав зловмиснику гроші за продаж трьох іномарок, але зрозумів, що його обманюють. Поліцейські затримали правопорушника під час передачі грошей за нібито оформлення автомобілів. Спритника підозрюють у скоєнні 22 аналогічних злочинів, повідомляє прес-служба Нацполіції Києва.


До правоохоронців звернувся місцевий мешканець із повідомленням про те, що він віддав гроші знайомому за автомобілі, але підозрює, що потрапив у шахрайську схему. Заявник надав правоохоронцям особисті дані товариша, а поліцейські встановили, що цей чоловік більше року переховується від правоохоронців і може бути причетний до скоєння численних злочинів, пов’язаних із шахрайством.

Як стало відомо, зловмисник сказав своєму «клієнту», що працює у державній установі, яка виставила на продаж списані автомобілі, і він нібито може допомогти із купівлею іномарок за ціною, значно нижчою за ринкову. Юридичну тяганину із документами він брав на себе, але вимагав наперед повну вартість автомобіля.

Оперативні працівники Оболонського управління поліції затримали правопорушника під час спроби передачі йому грошей, необхідних для оформлення автомобіля. Правоохоронці з’ясували, що протягом останнього року до поліції із аналогічними заявами про шахрайство звернулося 22 особи.

Усі потерпілі розповідали одну й ту ж схему, за якою з ними «працював» затриманий. Він уникав будь-якої фіксації факту передачі коштів. Із деякими «клієнтами» зустрічався для отримання готівки особисто, а з іншою частиною - домовлявся про перерахування грошей на банківську картку.

Своїм знайомим правопорушник показував автомобілі на парковці біля відомства, у якому нібито працює, але жоден із покупців так і не отримав іномарку, за яку віддав гроші. Зловмисник максимально відтягував час, а гроші витрачав на власні потреби. Після цього змінював номери мобільних телефонів та ігнорував зустрічі.

Попередньо встановлено, що чоловік таким чином привласнив більше двох мільйонів гривень, а його «жертвами» стали переважно колишні одногрупники, колеги та наглядно знайомі.

За даним фактом слідчим відділом Оболонського управління поліції розпочато кримінальне провадження за попередньою кваліфікацією за ч. 2 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до трьох років позбавлення волі.

31-річному уродженцю Київської області повідомлено про підозру у вчиненні злочину та обрано міру запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Зараз триває досудове розслідування. Поліцейські збирають доказову базу та з’ясовують остаточну суму майнового збитку, завдану потерпілим, аби пред’явити йому підозри в інших злочинних епізодах.

Також правоохоронці просять громадян, які постраждали від шахрайських дій зловмисника, звернутися із відповідними заявами у поліцію.

Фото прес-служби Нацполіції Києва



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.