​У Києві росіянин організував нелегальний виїзд призовників за кордон. Його затримали

Адвокат та співробітник військової адміністрації безпідставно вносили військовозобов’язаних чоловіків у базу даних «Шлях». Це давало ухилянтам право на виїзд з України в умовах воєнного стану. Такі «послуги» коштували 1000 доларів за одну людину. За скоєне організаторам загрожує до девʼяти років увʼязнення, повідомляє пресслужба Нацполіції Києва.

Слідчі Печерського управління поліції за оперативного супроводження співробітників Служби безпеки України та під процесуальним керівництвом Печерської окружної прокуратури викрили злочинну діяльність адвоката та співробітника військової адміністрації, які організували незаконний перетин державного кордону України військовозобовʼязаним особам.

Слідством встановлено, що громадянин рф, отримавши посвідку на проживання на території України та дозвіл на зайняття тут адвокатською діяльністю, підшукував осіб, які у період дії воєнного стану обмежені у праві виїзду за кордон та організовував внесення даних про таку особу у систему «Шлях». У подальшому інформацію про бажаючих він передавав посадовій особі військової адміністрації - уродженцю Луганщини, 1977 року народження. У свою чергу, співробітник військової адміністрації надавав завідомо неправдиву інформацію іншим посадовим особам про необхідність включення особи-ухилянта до списків, які у подальшому слугували підставою для безперешкодного перетину державного кордону. Така «послуга» коштувала 1000 доларів США з однієї людини.

У ході документування злочину правоохоронці затримали адвоката у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу після отримання ним 8 тис. дол. США за організацію чергового незаконного перетину кордону 8 особами.

За місцем мешкання спільників слідчі провели обшуки, під час яких вилучили гроші, отримані внаслідок вчинення кримінального правопорушення, документацію, яка підтверджує злочинну діяльність групи осіб, мобільні телефони. Окрім цього, за місцем проживання адвоката виявлено гранату Ф-1.

За даним фактом слідчим відділом Печерського управління поліції розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України - незаконне переправлення осіб через державний кордон України. Спільникам повідомлено про підозру у вчиненні цього злочину, а суд найближчим часом обере їм запобіжні заходи. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від семи до дев'яти років з позбавленням права обіймати посади чи займатися певною діяльністю до трьох років з конфіскацією майна.

Фото kyiv.npu.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі, військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 5 травня обговорили наступні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.