Йому було соромно, але не красти він не міг…
- Подробиці
- Опубліковано 20.07.2023 21:43
-
Автор: Манана Абашидзе, Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 6016
Пройшло 5 років з моменту початку реконструкції Шулявського шляхопроводу. Анонсували найдешевший і комфортний міст, але вийшло як завжди.
Вже друга каденція Кличка, а міст недобудований. Ось що публікували на офіційному сайті Київради від 13 липня 2018 року: «Капітальний ремонт Шулявського шляхопроводу повинен тривати не більше одного року».
На конкурсі містобудівна рада розглядали сім проектів, із яких три вийшли у фінал. Із них рада обрала проект, виходячи із трьох ключових факторів: ефективна робота розв’язки, кошторис робіт і час їхнього виконання.
Тоді в 2017 році Кличко відмовився від проектів, які були кращими за багатьма характеристиками, однак вибрав морально-технологічно застарілий «чотирилисник». У Західній Європі вже дуже давно відмовились від них, а навпаки реконструювали «чотирилисники» у сучасні транспортні розв'язки. Кличко, звісно, це знав, бо все його життя – це Німеччина, Європа, але не Київ – тут освоюються гроші, щоб меру і Ко комфортно жилось «там». Та і як можна було відмовити другові Микитасю, який запропонував от це…
Почалась велика війна, а міст, як той віз, і «досі там», мовляв, грошей не вистачило. Проте підземний перехід за цей час ремонтують вже 4-й раз. Спочатку «косметичні» роботи, тобто витратились на фарбу, штукатурку стін,
а от 17 липня розпочали капітальний, все, що робили, визнали не крАсівим! Цікаво, що ремонтують сходи того напрямку, який виходить в глухий кут бетонної стіни мосту: «виходу немає».
А ще і реконструкцію транспортної розв’язки збираються робити з розбиранням цеху №5 заводу «Більшовик», який стоїть в притул до шляхопроводу. Вся ця історія буде коштувати киянам 93 378 797 грн.
Коли почалась війна 2014 року багато хто наголошував на необхідності «запустити» цехи заводу, почати випускати щось з оборонної техніки. Але ж це не наш шлях!
Така ж ситуація - тобто з розпилом грошей, - з будівництвом розвʼязки на Богатирській, витрати якої становлять -1 мільярд 314 мільйонів гривень.
А тут ще мер вирішив закупити автоматичні замки для бомбосховищ Києва на 48 млн грн. У Києві з'являться укриття, які автоматично відчинятимуться після сигналу тривоги. Наш мер навіть протестував нову систему https://interfax.com.ua/news/general/865105.html.
В інтерв’ю експерт у галузі містобудування, колишній заступник головного архітектора Києва Віктор Глеба вважає:
«Ці двері насправді не мають нічого спільного зі шлюзами для укриттів і протирадіаційних сховищ, бункерного типу або інших об'єктів-шелтерів для захисту. Річ у тім, що від вибухової хвилі цей замок заклинить, і люди просто не вийдуть звідти», - зазначив Глеба.
Без сумніву цей проєкт — чергове відмивання мільйонів. Ті самі барабани, сковорідки для бомбосховищ, тільки нібито потрібні.
У той час як ворог будує заводи з виготовлення БПЛА в Татарстані (термін 4 місяці), пан Кличко розповідає, як він любить рідне місто та байки про «розвиток міста»!
Річний бюджет міста Києва на 2023 рік становить 65 мільярди гривень. На фінансування сил оборони мер передбачив -1,1 мільярд на рік.
Так на часі «відбудовувати» Київ, чи все ж почати економіку та інші сфери життя переводити на воєнні рейки?!
І на останок.
За ці декілька місяців українці побачили, що як у центральної влади, так і у влади на місцях, грошей на внутрішньо переміщених осіб, медицину, освіту, створення робочих місць, відновлення ВПК: побудови виробництва з дронів, патронного заводу чи виготовлення ракет дальньої дії - грошей немає.
Витрачають кошти на все, що завгодно, масштабно, з розмахом для відкатів, але не на обороноздатність країни. А от на обороноздатність, аж 120 мільйонів, збирає з людей родич Хомутинника — Притула.
І, звісно, громадяни влаштували в соціальних мережах ґвалт і виказали свій гнів щодо такого підходу, бо бажають жити в незалежній Україні, котру захистили і завдячуючи зброї власного виробництва, а не бажають, аби гроші просто розкрадались через якісь зовсім недоречні для війни проекти, в які, якщо їх створять під час війни, легко може прилетіти ракета і від мільйонів — нічого не лишиться.
Звісно, цей гнів розкручує і центральна влада, бо дуже хоче підім’яти місцеві бюджети під себе, особливо — київській, бо офшори вже зачекались. Саме тому вже на часі питання, як зупинити внутрішніх ворогів, яким українці та Україна - не потрібні, а потрібна можливість обкрадати країну.
Манана АБАШИДЗЕ, Конфлікти і закони
Фото надане автором
Також з цієї категорії...

Непорозуміння заради евроінтеграції
28 авг. 2013 г.

Чиновники переплатили за ремонти у...
2 окт. 2013 г.

У Києві СБУ затримала на...
18 апр. 2017 г.
Набираючі популярність...

О редакции
11 мар. 2012 г.

Китай выиграл россию у Трампа
5 мая 2025 г.

Вашингтон посилює обороноздатність України, Зеленський...
5 мая 2025 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі, військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 5 травня обговорили наступні теми:
Коментарі