​Наркобізнес у СІЗО: столичні поліцейські повідомили про підозру членам злочинної групи на чолі зі «смотрящим»


Слідчі слідчого управління поліції Києва за оперативного супроводження працівників Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції, оперативним відділом Київського слідчого ізолятору та під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури викрили та затримали групу осіб, які налагодили злочинну схему збуту наркотиків на територію Київського слідчого ізолятора, повідомляє пресслужба Нацполіції Києва.

Поліцейські встановили, що киянин, 1983 року народження, відбуваючи покарання за низку майнових злочинів, організував наркотрафік до пенітенціарної установи. Чоловік позиціонував себе так званим «смотрящим» та залучив до злочинного плану ще одного ув’язненого та трьох знайомих, які раніше відбували покарання за тяжкі злочини, такі як розбійний напад, вимагання та крадіжки.

Згідно до розподілених ролей, фігуранти, які перебували на волі, отримували вказівки від організатора щодо кількості і видів наркотичних засобів та надалі передавали їх до ізолятора, перекидаючи через паркан. Далі на території СІЗО пакунки з канабісом та метадоном підбирав один з учасників угруповання і за вказівкою лідера розповсюджував серед арештантів.

Наприкінці травня поліцейські спільно з працівниками СІЗО затримали одного з постачальників одразу після перекидання на територію ізолятора чергового пакунку. Тоді йому, організатору та ще одному учасникові - арештанту – повідомили про підозру за ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України.

У ході подальших слідчо-оперативних заходів правоохоронці зібрали докази стосовно інших членів угруповання. Тож на підставі викритих нових фактів організатору та чотирьом його спільникам оголосили підозри.

Їх дії, залежно від ролей та участі у злочинній діяльності, кваліфіковані:

ч. 2 ст. 255-1 - встановлення або поширення злочинного впливу в слідчих ізоляторах,

ч. 2 та 3 ст. 307 - незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів,

ч. 3 та 4 ст. 321 - незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів Кримінального кодексу України.

Чотирьом учасникам злочинної групи може загрожувати від 5-ти до 12-років позбавлення волі, а так званому «смотрящему» - до 15-ти.

Фото kyiv.npu.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі, військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 5 травня обговорили наступні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.