Фатум: символіка та реальність Володимира Корсуна
- Подробиці
- Опубліковано 29.08.2024 18:14
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 9808
Двадцять другого серпня 2024 року в музеї Шолом-Алейхема у Києві відкрилась виставка пам'яті художника Володимира Корсуна «Фатум: Символіка та Реальність Володимира Корсуна». Виставку було організовано відомим мистецтвознавцем Наталі Кривуцою, котра передала на виставку для експонування і декілька робіт цього талановитого авангардиста з власної колекції.
Відкриття виставки зібрало шанувальників не тільки мистецтва та філософії, а й політиків та відомих акторів, котрі завітали і вшанувати пам’ять митця і ознайомились з виставкою художника, творчість якого лишила суттєвий впив на розвиток українського авангардизму.
Виставка запропонувала відвідувачам подорож через складний світ Корсуна, де символіка переплітається з реальністю, а глибокі філософські роздуми набувають виразних художніх форм. Відвідувачі мали змогу познайомитися з роботами, які відображають основні теми його творчості: від відчуття фатуму і невідворотності долі до роздумів про людську психологію та духовність.
Мистецтвознавець Наталі Кривуца
Хоч робіт на виставці представлено і небагато, всі вони здатні передати складну багатошаровість через емоційну насиченість. Коли дивишся на ці роботи, то усвідомлюєш, що вони можуть викликати не лише поверхневі емоції, але й глибші психологічні стани, такі як тривога, передчуття або меланхолія. Це створює ефект багатовимірного сприйняття, де відвідувач може зчитувати різні емоційні шари, в залежності від свого власного досвіду.
Саме тому присутні, згадуючи художника, наголошували, що Володимир Корсун лишив по собі спадщину, яка потребує не лише споглядання, але й осмислення.
Центральним експонатом виставки можна було б вважати знакову картину «Fatum» (1989), що стала уособленням творчого пошуку Корсуна. Кожного, хто її бачить, вона вражає своєю емоційною насиченістю та багатошаровістю символів, викликаючи численні інтерпретації та роздуми.
Однак не можна було не зануритись у світ, який існує на межі реальності і фантазії біля картини «Тиша», (1993), котра є своєрідним відображенням глибокого внутрішнього спокою або моменту контемпляції, а робота «Психоделічна сцена з рожевим крилом» (1990) викликає не лише бажання свободи, а й відчуття сюрреалістичної мандрівки або розширеного сприйняття реальності.
З довгими розумами можна стояти і перед картиною «Передчуття новонародженого захоплення» (1990). Розглядаючи її, починаєш відчувати очікування чогось значущого, що ось обов’язково повинно статись.
Достатньо цікавими є і роботи «Сон візантійського слона», (1990), «Адажіо», (1993).
Як зазначила організатор виставки, мистецтвознавець Наталя Кривуца, «Володимир Корсун був художником, який не боявся заглиблюватися в найтемніші куточки людської душі, намагаючись розкрити приховані механізми долі та людського існування. Ця виставка не лише вшановує його пам'ять, але й дає можливість глядачам поглянути на світ через призму його унікального бачення».
Вражали роботи Володимира Корсуна і поетів з письменниками, про що розповів художник, письменник-сценарист Віктор Рибачук, найближчий друг, котрий так захопився однією з робіт, що навіть попросив художника взяти її собі на обкладинку своєї книги.
Художник, сценарист, письменник Віктор Рибачук
Всі представлені на виставці роботи виконані в авторській техніці, полотно, олія. Авторська техніка Корсуна додає ще один вимір його роботам. У поєднанні кольорів, фактур та композиційних рішень він створював багатовимірні зображення, споглядаючи на які глядач може відкривати нові деталі та інтерпретації з кожним новим поглядом.
Картина «Фатум» Вололдимира Корсуна, 1989 рік
Загалом, багатошаровість робіт Володимира Корсуна полягає в їх здатності викликати численні інтерпретації та асоціації, залежно від того, як глядач взаємодіє з твором і які аспекти його світогляду чи досвіду вони зачіпають.
Запрошуємо Вас завітати до музею Шолом-Алейхема, Велика Васильківська, 5 (Арена Сіті) та побачити роботи Володимира Корсуна. Експозиція працюватиме до 20 вересня.
Конфлікти і закони
Фото Конфлікти і закони
Також з цієї категорії...
Прокуратура повернула до бюджету понад...
20 сент. 2013 г.
На станції метро «Вокзальна» затримали...
24 мар. 2014 г.
У київському метро затримали кишенькового...
15 июл. 2017 г.
Набираючі популярність...
Плановий нігілізм позеленілої мегапотужної хуцпи
15 нояб. 2024 г.
Життя українців для Зеленського не...
24 нояб. 2024 г.
За 50 днів США зроблять...
1 дек. 2024 г.
Останні новини
02.12.2024 13:06
Збито 52 ворожих БпЛА02.12.2024 13:00
1790 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 1 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі