Freedom House доповіла про стан демократії, політичну свободу і права людини в Україні
- Подробиці
- Опубліковано 01.02.2017 18:28
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1764
Організація Freedom House, яка випускає річні доповіді про стан свободи і прав людини у світі, оприлюднила також звіт про Україну, повідомляє «Голос Америки».
У загальній частині звіту сказано, що Україна продовжує видужувати із стану, пов’язаного з усуненням від влади колишнього президента віктора януковича у 2014 році, а також кризи, пов’язаної з російською окупацією Криму та конфліктом на сході України. Однак неспроможність органів влади у боротьбі з корупцією на високому рівні підірвала популярність уряду і негативно вплинула на хід реформ у різних галузях.
Щодо сфери громадянських прав – продовжує Freedom House, політичний тиск і атаки на журналістів загрожують свободі преси.
Автори звіту вказують на головні події, які сталися в Україні протягом 2016 року. Це, в першу чергу, зміна на посаді прем’єр-міністра у квітні, коли на місце прем’єр-міністра Арсенія Яценюка прийшов союзник президента Порошенка Володимир Гройсман.
Ситуація на сході України назагал залишалася без зміни, підкреслюється у звіті. Зменшилася кількість жертв сутичок у порівнянні з двома попередніми роками.
У липні загинув відомий журналіст Павло Шеремет, що викликає занепокоєння щодо безпеки і свободи журналістів. На адресу засобів масової інформації і журналістів, як у контрольованих сепаратистами, так і урядом районах було висловлено погрози.
Погрози надійшли також на адресу середовищ ЛГБТ, зокрема поза Києвом, але в самій столиці парад пройшов без інцидентів завдяки захисту з боку сил безпеки.
Хоча внутрішня політична боротьба не вщухала протягом перших місяців 2016 року, і прем’єр-міністрам Яценюку, а пізніше Гройсману вдалося провести реформи у газовому і банківському секторах, проте боротьба з корупцією просувалася повільно.
Мінські угоди про припинення вогню на сході України, досягнуті за посередництвом Франції та Німеччини, назагал у 2016 році зберігалися, проте сутички між бойовиками і урядовими силами продовжувалися. Однак, згідно з доповіддю верховного комісара з прав людини ООН, на сході загинуло щонайменше 9733 особи і понад 22 тисячі отримали поранення. Результатом подій у Східній Україні і Криму є хвиля біженців і переміщених осіб, що нараховує приблизно 1.7 людей.
Ситуація на Донбасі, читаємо у доповіді Freedom House, залишається нестабільною, проти деяких лідерів здійснено спроби вбивств, а інші загинули за нез’ясовиних обставин.
Freedom House вказує, що український уряд зробив практично дуже мало для виконання внутрішніх і міжнародних вимог щодо проведення слідства і покарання осіб, винних у злочинах під час останніх місяців правління віктора януковича.
Доповідь Freedom House про ситуацію в Криму оприлюднено окремо.
Фото VOA
Також з цієї категорії...
США: политические репрессии остаются наиболее...
22 апр. 2013 г.
Націоналісти вимагають покарати плюндрувачів могили...
19 авг. 2014 г.
На непідконтрольних Україні територіях ООН...
27 нояб. 2016 г.
Набираючі популярність...
Столичні оперативники затримали «закладчика» у...
23 янв. 2025 г.
Онлайн-трансляція судового засідання щодо розгляду...
24 янв. 2025 г.
СБУ спільно з Нацполіцією та...
24 янв. 2025 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 24 січня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі