Freedom House доповіла про стан демократії, політичну свободу і права людини в Україні
- Подробиці
- Опубліковано 01.02.2017 18:28
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1854
Організація Freedom House, яка випускає річні доповіді про стан свободи і прав людини у світі, оприлюднила також звіт про Україну, повідомляє «Голос Америки».
У загальній частині звіту сказано, що Україна продовжує видужувати із стану, пов’язаного з усуненням від влади колишнього президента віктора януковича у 2014 році, а також кризи, пов’язаної з російською окупацією Криму та конфліктом на сході України. Однак неспроможність органів влади у боротьбі з корупцією на високому рівні підірвала популярність уряду і негативно вплинула на хід реформ у різних галузях.
Щодо сфери громадянських прав – продовжує Freedom House, політичний тиск і атаки на журналістів загрожують свободі преси.
Автори звіту вказують на головні події, які сталися в Україні протягом 2016 року. Це, в першу чергу, зміна на посаді прем’єр-міністра у квітні, коли на місце прем’єр-міністра Арсенія Яценюка прийшов союзник президента Порошенка Володимир Гройсман.
Ситуація на сході України назагал залишалася без зміни, підкреслюється у звіті. Зменшилася кількість жертв сутичок у порівнянні з двома попередніми роками.
У липні загинув відомий журналіст Павло Шеремет, що викликає занепокоєння щодо безпеки і свободи журналістів. На адресу засобів масової інформації і журналістів, як у контрольованих сепаратистами, так і урядом районах було висловлено погрози.
Погрози надійшли також на адресу середовищ ЛГБТ, зокрема поза Києвом, але в самій столиці парад пройшов без інцидентів завдяки захисту з боку сил безпеки.
Хоча внутрішня політична боротьба не вщухала протягом перших місяців 2016 року, і прем’єр-міністрам Яценюку, а пізніше Гройсману вдалося провести реформи у газовому і банківському секторах, проте боротьба з корупцією просувалася повільно.
Мінські угоди про припинення вогню на сході України, досягнуті за посередництвом Франції та Німеччини, назагал у 2016 році зберігалися, проте сутички між бойовиками і урядовими силами продовжувалися. Однак, згідно з доповіддю верховного комісара з прав людини ООН, на сході загинуло щонайменше 9733 особи і понад 22 тисячі отримали поранення. Результатом подій у Східній Україні і Криму є хвиля біженців і переміщених осіб, що нараховує приблизно 1.7 людей.
Ситуація на Донбасі, читаємо у доповіді Freedom House, залишається нестабільною, проти деяких лідерів здійснено спроби вбивств, а інші загинули за нез’ясовиних обставин.
Freedom House вказує, що український уряд зробив практично дуже мало для виконання внутрішніх і міжнародних вимог щодо проведення слідства і покарання осіб, винних у злочинах під час останніх місяців правління віктора януковича.
Доповідь Freedom House про ситуацію в Криму оприлюднено окремо.
Фото VOA
Також з цієї категорії...

На международном конгрессе переводчиков выразили...
21 сент. 2014 г.

В Україні де-факто оголосили «зону...
8 окт. 2016 г.

Північна Корея провела другий запуск...
10 мар. 2020 г.
Набираючі популярність...

ЄС бойкотує саміт Януковича через...
3 мая 2012 г.

Юлія Тимошенко: Кожен несе відповідальність...
21 авг. 2012 г.

У Європі піднімають питання про...
4 сент. 2012 г.
Останні новини
30.06.2025 12:52
Знешкоджено 74 ворожих БпЛА30.06.2025 12:44
1070 москалів подохло минулої доби на українській земліВедучий Ігор Гаврищак та полковник ЗСУ у запасі, військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні за 29 червня обговорили наступні теми:
Коментарі