​Законодавці США внесли на розгляд резолюцію про недопущення росії до виборів в Європі

У четвер, 8-го березня, конгресмен-республіканець Пітер Роскам від штату Роуд-Айленд і конгресмен-демократ Дейвид Сисилін від Іллинойсу внесли на розгляд Палати представників проект резолюції під назвою «Акт про недопущення росії до виборів в Європі», повідомляє «Голос Америки».


У документі зазначається, що цією двопартійною резолюцією надсилається москві виразний сигнал: республіканці і демократи в Конгресі виступають об’єднаним фронтом проти намагань росії втручатися в демократичні вибори інших країн.

«росія намагається підірвати демократію і демократичні інститути в усьому західному світі. Комітети з розвідки як Палати представників, так і Сенату розслідують справу ймовірного втручання росії у хід наших виборів. Очікуючи результатів, нам необхідно представити двопартійний фронт і дати ясно зрозуміти, що Конгрес США рішуче засуджує неправомірні дії росії в Європі і в усьому світі», - заявив конгресмен Роскам на своєму офіційному веб-сайті.

«Безпрецедентне втручання росії у президентські вибори в США у 2016 році уразило фундамент нашої демократії. Ми не стоятимемо осторонь. кремль повинен знати, що ми не будемо миритися з його діями, спрямованими проти наших найближчих союзників. Необхідно, щоб Палата представників одностайно засудила цю діяльність», - йдеться у заявіспівавтора резолюції конгресмена Сисиліна.

У документі вказується на спроби росії внести розкол в НАТО, послабити демократичні інститути і посилити позиції екстремістських кандидатів промосковського нахилу на майбутніх виборах в Європі.

Законодавці нагадали, що в 2017 в Європі пройде близько 20 виборчих кампаній, включаючи важливі вибори у Франції, Німеччині та Великобританії.

Проект резолюції містить довгий перелік претензій з приводу передбачуваного втручання росії в справи європейських країн останніми роками.

Автори зазначають, що згідно з українськими чиновниками, напередодні парламентських виборів в Україні у 2014 році, пов’язані з Росією хакери скоїли кібератаку на сайт Центральної виборчої комісії України. Була й окрема спроба фальсифікації виборів.

Далі зазначається, що розвідка Німеччини повідомила, що російські хакери зламали комп'ютери Бундестагу в 2015 році і викрали документи, які згодом були опубліковані на сайті WikiLeaks.

Болгарські чиновники, йдеться далі, повідомляли, що пов'язана з росією група здійснила хакерську атаку на Центральну виборчу комісію Болгарії в 2015 році.

Співавтори резолюції стверджують, що італійська влада підтвердила, що тривала атака на комп'ютерні системи МЗС цієї країни в 2016 році, ймовірно, була здійснена хакерами, пов'язаними з росією.

Вони також відзначають, що «армія тролів» використовувала соціальні мережі для поширення фальшивих новинних повідомлень на підтримку кампанії за вихід Великобританії з ЄС на торішньому референдумі.

Резолюція закликає росію «негайно припинити будь-які хакерські і кібератаки, спрямовані проти європейських урядів, політичних партій, урядовців, виборчих органів і громадських інформаційних систем».

«Політикою уряду Сполучених Штатів є введення санкцій проти організацій та окремих осіб в росії або пов'язаних з російським урядом, які причетні до хакерських і кібератак, а також пропагандистських кампаній, спрямованих на втручання в демократичні вибори», - йдеться у проекті резолюції, внесеній на розгляд Палати представників конгресменами Пітером Роскамом і Дейвидом Сисиліном.

Дейвид Сисилін. Фото VOA



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 23 січня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.