У США і далі розглядається надання Україні летальної зброї
- Подробиці
- Опубліковано 06.04.2017 21:21
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1414
Президент Трамп змінив позицію щодо росії і принаймні у найближчому майбутньому не зніматиме санкцій. А тим часом в обох палатах Конгресу законодавці США працюють над тим, щоб надати сили закону санкціям, запровадженим президентськими указами щодо росії, повідомляє «Голос Америки».
Низка сенаторів у середу в аналітичному центрі Atlantic Council переконували американську та українську аудиторію, що майбутнє України вирішуватиметься лише з участю України.
Можливість надання Україні летальної зброї та збільшення фінансової допомоги для України – не зникло з порядку денного в адміністрації президента США. У цьому запевняє сенатор Роб Портман.
«Ми повинні продовжувати підтримувати Україну по кожному напрямку, зокрема, військовому. Очевидно, доцільним є надання Україні летальної зброї, якої вона потребує, щоб себе захистити. Попередня адміністрація не пішла на цей крок, ця адміністрація також поки що - ні. Утім, люди з адміністрації президента і держсекретар Тіллерсон під час затвердження його на посаді, дали зрозуміти, що вони підтримують це питання. То ж ми маємо робити більше, щоб підтримати тих людей в Україні, які прагнуть до відкритого, демократичного, прозорого, західного майбутнього. І саме про це був Майдан», - заявив сенатор Портман.
Напередодні Портман оприлюднив резолюцію, в якій засудив російську анексію Криму, і закликав президента США Дональда Трампа зберігати санкції щодо росії, принаймні поки триватиме війна в Україні.
Щоб президент не зміг одноосібно зняти санкції з росії, законодавці в обох палатах Конгресу зареєстрували законопроект про «протидію російській агресії 2017». Якщо він буде ухвалений, санкції щодо росії стануть законом, і щоб їх скасувати, президенту потрібна буде підтримка обох палат Конгресу.
Одна з учасниць двопартійної групи, що запропонувала законопроект про «протидію російській агресії-2017» сенатор Еймі Клобучар зазначила, що у ньому крім того, що США відмовляються визнавати російський контроль над Кримом, передбачається ще три кроки.
«По-перше, запровадити сильні санкції щодо росії у відповідь на кібератаки, порушення прав людини та незаконну анексію землі, включно з санкціями на енергетичний сектор. Друге говорить про те, що США не будуть вести жодних переговорів, які б передбачали визнання контролю росії над Кримом. По-третє, дати зрозуміти, що будуть наслідки за незаконне відбирання землі, яка тобі не належить», - пояснила сенатор Клобучар.
Якщо росію не змусити відповідати за свої дії, допомога Україні буде даремною, наголосила вона.
«Якщо ми допоможемо Україні, не викорінивши проблему з самого низу у своїй власній країні, якщо ми свою хату не почистимо після останніх виборів, я не думаю, що ця допомога принесе результат. Тому що росія тоді буде продовжувати знову і знову, з новими і новими виборами, в різних країнах», - зазначила сенатор-демократ.
Клобучар також закликає колег допомогти Україні боротися з корупцією і виступає за збільшення фінансової допомоги Україні.
Радник Гельсінської комісії Орест Дейчаківський звертає увагу, що останнім часом кількість законопроектів і резолюцій на підтримку України значно зросла. І це сильний сигнал для адміністрації президента щодо настроїв у Конгресі як в його Республіканській партії, так і серед демократів, каже він.
«На початку існувала обґрунтована стурбованість позицією президента Трампа щодо росії. І це зараз змінилося. Не лише тому, що Конгрес обома партіями продовжує висловлювати сильну підтримку України та виступає за жорсткішу позицію щодо росії, але також люди, яких Трамп призначив до своєї команди – зокрема держсекретар Тіллерсон, представник США при ООН Ніккі Гейлі - продовжують висловлювати дуже жорсткі заяви щодо росії, що США не знімуть санкцій, принаймні у близькому майбутньому. То ж президент Трамп – у світлі останніх подій щодо проблеми хакерських атак, втручання у вибори – він розуміє, що зараз – не час встановлювати контакти з росією. Він, свого роду, припертий до стіни, навіть якби і хотів щось зробити», - каже Орест Дейчаківський.
4 квітня Палата представників Конгресу США запропонувала на розгляд законопроект щодо протидії російським ворожим діям. Його текст є практично дзеркальною версією законопроекту Сенату, що був зареєстрований у січні цього року. Серед іншого, там йдеться, що послаблення російських санкцій залежатиме від визнання росією суверенітету України над Кримом та повного виконання нею Мінських угод.
Сенатор Роб Портман, виступ в Atlantic Council. Фото VOA
Також з цієї категорії...
Война не завершилась. Для многих...
18 мая 2015 г.
Ответ Apple на требование ЕвроНасирова...
31 авг. 2016 г.
У США десятки тисяч людей...
11 нояб. 2016 г.
Набираючі популярність...
Чонгар пройти було неможливо? -...
22 дек. 2024 г.
СБУ заочно повідомила про підозру...
22 дек. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
23 дек. 2024 г.
Останні новини
23.12.2024 08:49
1990 кацапів подохло минулої доби на українській землі22.12.2024 11:00
Трамп може закінчити війну дуже швидко?Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі