​Макрон та Ле Пен вихйшли у другий тур президентських виборів у Франції

Незалежний центрист Емануель Макрон та лідерка ультраправої партії Народний Фронт Марін Ле Пен виходять у другий тур президентських виборів у Франції, які відбудуться 7 травня. Явка у першому турі може сягнути 80-ти відсотків. Про це свідчать перші дані підрахунку голосів, повідомляє «Голос Америки».


Це називають визначальними не лише для самої країни, але і для майбутнього Європейського Союзу. У перегонах брали участь 11 кандидатів, які представляють найрізноманітніші сили - від крайніх правих до крайніх лівих.

Голосування, до якого була прикута пильна увага громадськості, проходило в умовах підвищених заходів безпеки після теракту в Парижі, який стався кілька днів тому.

Близько 50 тисяч поліцейських і 7 тисяч військових, включаючи спецназ, чергували на вулицях у зв'язку з напруженістю, що виникла після теракту, відповідальність за який взяло на себе терористичне угрупування «Ісламська держава». В результаті стрілянини на Єлисейських полях в центрі Парижа один поліцейський загинув, ще кілька людей отримали поранення. Після стрілянини на Єлисейських полях президент США Дональд Трамп написав в «Твіттері»: «Народ Франції більше не потерпить такого. Це матиме великий вплив на президентські вибори!»

Це перші вибори, які проходили в умовах надзвичайного стану, введеного після терактів в Парижі в 2015 році, і, на думку спостерігачів, недавня стрілянина в столиці привела на виборчі дільниці людей, які в іншому випадку утрималися б від участі у виборах. У виборах 2012 року підсумкова явка склала 80 відсотків від загального числа зареєстрованих виборців.

Еммануель Макрон - проєвропейський кандидат, який підтримує інтереси ділових кіл і тісно пов'язаний з непопулярним президентом-соціалістом Франсуа Олландом. Його прихильники проживають, головним чином, в процвітаючих міських районах, де глобалізація принесла користь багатьом.

Лише трохи від нього відстає Ле Пен, яка хоче в значній мірі обмежити імміграцію до Франції, особливо - з мусульманських країн. Крім того, вона виступає за те, щоб Франція вийшла з Європейського Союзу. Її електорат - це в основному жителі колишніх промислових районів Франції, де високий рівень безробіття і панує розчарування сучасним соціально-економічним порядком.

Ще одним провідним кандидатом є Франсуа Фійон, який є соціальним консерватором та виступає за скорочення державних витрат і проведення глибоких реформ в ЄС.

Лише за кілька тижнів до дня голосування популярності набрав політик крайньо-лівих поглядів Жан-Люк Меленшон, якого бачать як борця за права бідних.

За французьким законом перемогу отримає кандидат, який набирає абсолютну більшість.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 31 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.