​НАТО буде зміцнювати оборону і продовжувати діалог з росією - Столтенберґ

Генеральний секретар альянсу заявив, що впевнений у прихильності Трампа НАТО, яка проявляється не тільки на словах, а й на ділі. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що члени альянсу займають єдину позицію щодо росії. За його словами, подібної єдності не спостерігалося багато років, повідомляє «Голос Америки».


В інтерв’ю Сербської службі «Голосу Америки» Столтенберґ підкреслив, що НАТО віддане справі зміцнення своєї оборони і в той же час має намір продовжувати діалог з росією.

«Такий подвійний підхід означає, що ми повинні бути сильними, повинні забезпечувати надійне стримування і захист. З цієї причини ми займаємося найбільшим зміцненням нашої колективної оборони у відповідь на дії росії в Україні, – заявив Столтенберґ. – Це непростий діалог, але саме тому діалог важливий».

Даний підхід є сучасною версією «подвійного рішення» НАТО, прийнятого в роки «холодної війни», що поєднувало розгортання американських ракетних систем з пропозиціями про проведення переговорів з москвою про радянські сили в Східній Європі.

В останні місяці питання оборони НАТО виявилися в центрі уваги в зв’язку з вступом на посаду президента США Дональда Трампа і його закликами до союзників збільшити витрати на оборону.

Багатьох союзників з альянсу розчарувало те, що в своєму виступі на травневому саміті глав держав НАТО в Брюсселі Трамп не згадав про підтримку США Статті 5 основоположного договору альянсу, в якій закріплений принцип колективної оборони.

Однак Столтенберґ заявив, що члени адміністрації Трампа, включаючи президента, багато разів висловлювали підтримку НАТО.

«Президент Трамп на різних зустрічах і в ході прес-конференції зі мною в Білому домі в квітні говорив про свою прихильність НАТО», – сказав Столтенберґ. Він додав, що ця прихильність проявляється не тільки на словах, а й на ділі.

«Бюджетна пропозиція, з якою адміністрація виступила лише тиждень тому, передбачає 40-відсоткове фінансування американської військової присутності в Європі. Більше військ, більше навчань, більше інвестицій в інфраструктуру, поставки техніки. Все це підкреслює і демонструє прихильність США НАТО», – сказав Столтенберґ.

Щодо заклику до союзників робити більше для боротьби з тероризмом, Столтенберґ сказав, що альянс уже відіграє важливу роль у контр-тероризмі.

«Нам потрібен всеохопний підхід. Нам, очевидно, потрібна політика, правоохоронні органи, цивільна розвідка. Але ми також мусимо посилити нашу політичну та ідеологічну боротьбу проти цієї ідеології насильства і цього роду екстремізму. Ми повинні також порушити питання деякої нестабільності, яка заохочує і підтримує цього виду атаки, які ми бачимо на наших вулицях».

НАТО вже встановило спеціальне відділення для ширшого обміну розвідувальною інформацією серед союзників для покращення боротьби з тероризмом, який поширюється з Близького Сходу та інших регіонів світу.

Єнс Столтенберґ, Фото NATO



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Эта ночь тоже прошла для нас неспокойно. Враг продолжает беспокоить воздушное пространство Украины ракетно-«шахедными» атаками

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.