​НАТО буде зміцнювати оборону і продовжувати діалог з росією - Столтенберґ

Генеральний секретар альянсу заявив, що впевнений у прихильності Трампа НАТО, яка проявляється не тільки на словах, а й на ділі. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що члени альянсу займають єдину позицію щодо росії. За його словами, подібної єдності не спостерігалося багато років, повідомляє «Голос Америки».


В інтерв’ю Сербської службі «Голосу Америки» Столтенберґ підкреслив, що НАТО віддане справі зміцнення своєї оборони і в той же час має намір продовжувати діалог з росією.

«Такий подвійний підхід означає, що ми повинні бути сильними, повинні забезпечувати надійне стримування і захист. З цієї причини ми займаємося найбільшим зміцненням нашої колективної оборони у відповідь на дії росії в Україні, – заявив Столтенберґ. – Це непростий діалог, але саме тому діалог важливий».

Даний підхід є сучасною версією «подвійного рішення» НАТО, прийнятого в роки «холодної війни», що поєднувало розгортання американських ракетних систем з пропозиціями про проведення переговорів з москвою про радянські сили в Східній Європі.

В останні місяці питання оборони НАТО виявилися в центрі уваги в зв’язку з вступом на посаду президента США Дональда Трампа і його закликами до союзників збільшити витрати на оборону.

Багатьох союзників з альянсу розчарувало те, що в своєму виступі на травневому саміті глав держав НАТО в Брюсселі Трамп не згадав про підтримку США Статті 5 основоположного договору альянсу, в якій закріплений принцип колективної оборони.

Однак Столтенберґ заявив, що члени адміністрації Трампа, включаючи президента, багато разів висловлювали підтримку НАТО.

«Президент Трамп на різних зустрічах і в ході прес-конференції зі мною в Білому домі в квітні говорив про свою прихильність НАТО», – сказав Столтенберґ. Він додав, що ця прихильність проявляється не тільки на словах, а й на ділі.

«Бюджетна пропозиція, з якою адміністрація виступила лише тиждень тому, передбачає 40-відсоткове фінансування американської військової присутності в Європі. Більше військ, більше навчань, більше інвестицій в інфраструктуру, поставки техніки. Все це підкреслює і демонструє прихильність США НАТО», – сказав Столтенберґ.

Щодо заклику до союзників робити більше для боротьби з тероризмом, Столтенберґ сказав, що альянс уже відіграє важливу роль у контр-тероризмі.

«Нам потрібен всеохопний підхід. Нам, очевидно, потрібна політика, правоохоронні органи, цивільна розвідка. Але ми також мусимо посилити нашу політичну та ідеологічну боротьбу проти цієї ідеології насильства і цього роду екстремізму. Ми повинні також порушити питання деякої нестабільності, яка заохочує і підтримує цього виду атаки, які ми бачимо на наших вулицях».

НАТО вже встановило спеціальне відділення для ширшого обміну розвідувальною інформацією серед союзників для покращення боротьби з тероризмом, який поширюється з Близького Сходу та інших регіонів світу.

Єнс Столтенберґ, Фото NATO



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.