​В Україні тривають серйозні порушення прав людини - оцінка Держдепартаменту США за 2017 рік

В Україні тривають серйозні порушення прав людини, а також зловживання, пов'язані з корупцією у владі і цензурою. Про це йдеться в щорічній доповіді Державного департамент США про стан прав людини в світі, повідомляє «Голос Америки».


Автори звіту зазначають, що найбільш суттєвими проблемами щодо прав людини в Україні є незаконні страти і політично мотивовані зникнення в контексті конфлікту на Донбасі.

Вони вказують на тортури і жорстокі та небезпечні для життя умови в тюрмах і місцях затримання, довільні арешти і затримання та відсутність незалежних судів.

Серед основних зловживань в Україні автори доповіді називають «широко поширену корупцію на урядовому рівні, цензуру, блокування веб-сайтів, нездатність уряду залучити до відповідальності винуватців насильства проти журналістів і активістів боротьби з корупцією, а також насильства проти етнічних меншин та осіб ЛГБТ-спільноти».

«Очолювані росією сили на Донбасі причетні до політично мотивованих зникнень, тортур та незаконних затримань; обмеження свободи слова, зібрань та асоціацій; обмеження пересування через лінію розмежування в східній Україні; та обмеження надання гуманітарної допомоги».

Серед найбільш суттєвих порушень прав людини в окупованому росією Криму в Держдепі називають політично мотивовані зникнення, тортури та обмеження асоціацій.

У звіті також згадується, що уряд не вживає належних заходів для переслідування або покарання більшості чиновників-корупціонерів, внаслідок чого панує атмосфера безкарності.

За словами авторів доповіді Державного департаменту, правозахисні організації та ООН звертають увагу на брак відповідних розслідувань порушень прав людини, скоєних урядовими силами безпеки, зокрема, звинувачень у катуваннях, зникненнях, свавільних арештах та інших порушень, ймовірно вчинених Службою безпеки України. Досі, як зазначається в доповіді, винуватців розстрілів на Євромайдані у 2014 не притягнуто до судової відповідальності.

Державний департамент США також представив окремий розділ про порушення прав людини в Криму.

При цьому автори доповіді наголошують, що розслідування можливих порушень прав людини як в Криму, так і на Донбасі залишалися неповними через недостатній контроль українського уряду на цих територіях, а також відмови росії і очолюваних нею сил розслідувати звинувачення у зловживаннях.

Під час презентації звіту, виконувач обов’язків державного секретаря США Джон Салліван торкнувся питання України та дій росії в Криму та на Донбасі.

«Уряд Росії надалі брутально придушує інакодумство і громадянське суспільство, вторгається на територію сусідніх країн і підриває суверенність країн Заходу. Ми знову закликаємо росію припинити окупацію Криму і покласти край порушенням, скоєним очолюваними російськими силами бойовиками на Донбасі», – сказав він.

Джон Салліван. Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.