​Трамп звинуватив Google і соціальні мережі в упередженості

Президент США Дональд Трамп заявив, що Google, Twitter і Facebook «вступають на дуже-дуже проблемну територію», і попередив, щоб вони «вели себе обережно». Ця заява прозвучала через кілька годин після серії спірних ранкових твітів, в яких Трамп написав, що пошукова система Google «підлаштована» так, щоб видавати новини, складені в негативному для адміністрації президента ключі, повідомляє «Голос Америки».


Президент заявив у вівторок, що люди скаржаться на упередженість результатів пошуку в соціальних мережах.

«Ми отримуємо буквально тисячі і тисячі скарг, - сказав президент. - Так просто не можна робити».

Відповідаючи на питання журналіста в Овальному кабінеті, Трамп піддав особливій критиці Google, Facebook і Twitter, заявивши: «Не можна так поступати з людьми».

«Google реально використовує безліч людей в своїх інтересах, - сказав президент. - Їм потрібно бути обережними».

У відповідь на попередню критику Трампа, компанія Google заявила, що її пошукова система не використовується для просування будь-якого політичного порядку денного.

У заяві компанії, опублікованому у вівторок, говориться: «Ми ніколи не ранжуємо результати пошуку для маніпуляції політичними настроями».

У серії ранкових твітів Трамп заявив, що Google «пригнічує» консервативні думки і «приховує інформацію», яка вказувала б на гідність президента.

«Це дуже серйозна ситуація, і вона буде вирішена!» - зазначив він.

Трамп написав, що пошук за запитом «новини про Трампа» «видає лише думки/публікації ЗМІ фейкових новин».

«Іншими словами, вони підлаштовують ці результати щодо мене та інших, щоб практично всі публікації та новини були поганими», - додав він.

Крім того, зазначив президент, 96 відсотків цих результатів виходять від «національних лівих ЗМІ». Трамп не вказав джерело цієї статистики.

Журналіст New York Times Адам Сатаріано написав у вівторок, що претензії Трампа, можливо, засновані на коментарі ведучого телеканалу Fox Business Network Лу Доббса, з якими він виступив увечері в понеділок.

Доббс коментував публікацію на консервативному сайті PJ Media, який стверджував, що провів «ненаукове дослідження», що показує, що 96 відсотків результатів пошуку Google за запитом «Трамп» становили «лівацькі сайти».

Один з факторів, які враховуються при ранжуванні сайтів в результатах пошуку - це кількість інших веб-сторінок, які посилаються на них, пояснив Зак Грейвс - директор з технологій та іннованціонної політики у вашингтонському аналітичному центрі R Street Institute. Цей показник дозволяє оцінити, наскільки активно використовується той чи інший сайт і скільки людей довіряють його інформацією.

«З огляду на це, - каже Грейвс, - не дивно, що великі популярні ЗМІ [такі як CNN, New York Times і Fox News] виявляються вищими в результатах пошуку, ніж більш нішеві консервативні платформи, такі як Hot Air, Blaze і так далі».

За даними компанії Alexa.com, яка займається медіа-аналітикою, на New York Times посилаються близько 304 тисяч інших сайтів, на CNN - близько 210 тисяч, на Fox News - близько 76 тисяч. На консервативне видання Wall Street Journal посилаються приблизно 128 тисяч сайтів, а на PJ Media - 3807.

Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.