​США оголосять про вихід з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності через порушення угоди росією

Вже у п'ятницю США можуть оголосити про вихід із Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності на тлі тривалих зауважень Вашингтона щодо порушень даної угоди росією. Про це повідомляють міжнародні агенції новин з посиланням на заяви американських чиновників, передає «Голос Америки».


Угода, підписана у 1987-му році президентам США та СРСР, стала першою угодою щодо контролю за озброєннями, яка заборонила цілий клас озброєнь: крилаті ракети наземного базування з радіусом дії від 500 до 5000 кілометрів. росія відкидає звинувачення у тому, що вона порушує угоду.

Головним полігоном розміщення та ціллю відповідних ракет під час «Холодної війни» між СРСР та США була власне територія Європи. Нині країни Європи висловлюють найбільшу зацікавленість у збереженні угоди, прагнучи уникнути нарощування США та росією відповідних озброєнь у регіоні.

Прикладом порушення договору з боку росії називають ракетні комплекси «Іскандер», які, за повідомленнями преси, на постійній основі розміщено росією у Калінінграді та на кордоні між росією та Україною.

«Для того, щоб будь-яка угода про контроль за озброєннями працювала, кожна сторона має виконувати її вимоги. Хоча США та союзники по НАТО роками працювали заради збереження Договору, росія розробила ракету, яка порушує його основні положення», - заявила нещодавно посол США у НАТО Кей Хачісон.

Повідомляється, що США також висловлюють занепокоєння з приводу розгортання Китаєм озброєнь, які виходять за межі, встановлені угодою. Китай не є стороною Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності.

Держсекретар США Майк Помпео заявив у грудні, що Вашингтон дасть москві 60 днів, щоб повернутись до виконання угоди, і лише після цього оприлюднить офіційну позицію щодо виходу з договору. Встановлений термін добігає кінця у суботу і очікується, що Адміністрація оголосить про провал спроб відновити виконання умов угоди. Угода припинить дію за 6 місяців після оголошення США про її вихід, якщо це відбудеться. Це дає деякий час для порятунку договору.

У росії заявили, що зроблять все можливе для порятунку угоди і звинуватили США в ігноруванні інтересів Європи.

Рішення США засудила Беатріс Фін, виконавчий директор Міжнародної кампанії за відмову від ядерних озброєнь.

«Якщо США стурбовані, що росія порушує Договір, то вихід з неї - це найгірший можливий вибір, бо це дозволить і росії вийти з договору. Не знаю, як ще сказати, наскільки це погана ідея. Це рішення не матиме жодного впливу на росію та Китай. Ось вам цитата, яка вказує, що США підтримують ідею гонки ядерних озброєнь. «Це дозволить нам розробити та побудувати системи, над якими ми не працювали, бо дотримувались угоди». І знаєте, що найбільше лякає? Ці ракети побудовані, щоб їх використали проти європейських міст. Трамп та путін грають у гру, в якій повне знищення загрожує великим та малим містам на території Європейського континенту. І наші уряди не роблять достатньо, щоб нас захистити від цього! Уряди Європи не можуть допустити та легітимізувати погрози використання ядерної зброї на їх території. Вони всі повинні приєднатись до угоди про заборону ядерної зброї!» - заявила Фін.

Експерт з питань ядерного роззброєння, колишній посол США в Україні Стівен Пайфер тривалий час критикував наміри США вийти з Договору.

«Рішення Дональда Трампа вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності покладе відповідальність за розвал цього договору на США, спровокує напругу у НАТО і дозволить росії розмістити ракети середньої дальності наземного базування, на які у США зараз немає аналогічної відповіді. Це нерозумно», - твітував Пайфер у жовтні 2018-го року.

Горбачов та Рейган підписують Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

В ночь на сегодняшний день противник нанес авиационный удар по Украине с применением 3 крылатых ракет и одной противорадиолокационной ракеты

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.