​Правозахисники ООН вважають, що вирок Ассанжу не відповідає тяжкості скоєного ним злочину

Експерти з прав людини в ООН у п'ятницю висловили стурбованість з приводу вироку, який був винесений британським судом у справі засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа. На думку правозахисників, покарання «неспівмірне» із тяжкістю вчиненого Ассанжем злочину, повідомляє «Голос Америки».


1-го травня суд у Лондоні засудив Ассанжа до 50 тижнів ув'язнення за дії, вчинені ним у 2012 році. Тоді засновник WikiLeaks не з'явився на засідання суду з приводу його екстрадиції до Швеції і сховався від правосуддя у посольстві Еквадору.

Ассанжа утримують у в'язниці суворого режиму, «ніби він засуджений за тяжкий кримінальний злочин», говориться у заяві робочої групи ООН з питань незаконного позбавлення волі.

Експерти вважають, що вирок суду «суперечить принципам необхідності та співмірності», бо у юридичній практиці неявка до суду вважається відносно «незначним правопорушенням».

До складу робочої групи ООН з питань незаконного позбавлення волі входять п'ять незалежних експертів з Австралії, Південної Кореї, Латвії, Мексики і Беніну.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.