​Західні дипломати прокоментували розведення сил на Донбасі, а експерт Open Society Foundation застеріг про можливу пастку з боку росії

Розведення військ у Станиці Луганській є частиною непростої ситуації, яка вимагає дотримання філігранного балансу від президента України Володимира Зеленського, чиїм зусиллям заради досягнення миру можуть загрожувати як провокація з боку росії, так і протести прихильників жорсткішої лінії щодо росії на внутрішній арені. Про це у Twitter заявив співробітник Програми Євразії у «Фонді відкритого суспільства» (Open Society Foundation) Максим Такер, повідомляє «Голос Америки».


«Дуже делікатний танок заради миру від президента України Зеленського. Він має відвести військових з передових українських позицій і водночас зберегти достатньо жорстку позицію щодо росії, щоб не допустити заворушень (hawkish unrest) прихильників жорсткішої лінії щодо росії. Йому також потрібен план «Б» на випадок, якщо кремль спробує вдатись до розводки (double-cross)», - твітує Такер.

Раніше президент України Володимир Зеленський висловив сподівання, що розведення сил є першим кроком «до сталого припинення вогню по всій лінії розмежування, який відбувся завдяки розблокуванню Мінського процесу».

Перед тим, як відзначає «Німецька Хвиля», Спеціальна моніторингова місія Організації з безпеки і співробітництва в Європі (СММ ОБСЄ) в Україні повідомила про завершення процесу розведення сил та озброєнь у Станиці Луганській з боку ЗСУ та сил контрольованих росією бойовиків.

Між тим Західні дипломати вітають розведення сил. «Це знак надії на мир в Україні», - йдеться у заяві МЗС Німеччини.

«Це - дуже обнадійливі новини з України», - заявив про розведення німецький дипломат Міхаель Зіберт, додавши що розведення «дає надію на подальші кроки на виконання Мінських угод».

Розведення привітали і МЗС Франції. «Це розведення є важливим кроком до стабілізації тривалого припинення вогню у східній Україні», - йдеться у заяві Міністерства Європи та закордонних справ Франції.

Раніше спеціальний представник Держдепу з питань України Курт Волкер назвав розведення сил «хорошим методом посилення режиму припинення вогню та зменшення ризику для цивільних».

«Важливо, щоб Росія виконувала свої зобов'язання», - відзначав Волкер наприкінці червня.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.