Закордонні оглядачі коментують зняття депутатської недоторканості в Україні: перемога і великий ризик
- Подробиці
- Опубліковано 04.09.2019 13:29
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1279
Численні західні оглядачі та коментатори називають перемогою президента України Володимира Зеленського успішне голосування у Раді за зняття депутатської недоторканості. Про це повідомляє Українська служба «Голосу Америки».
«Хороший крок, який вже давно назрів», - відзначає у Twitter екс-посол США в Україні Стівен Пайфер.
«Величезна політична перемога для президента Зеленського», - твітує у вівторок Кріс Гольцен, експерт американської неприбуткової організації «Міжнародний республіканський інститут».
«Важливий крок. В Україні відбуваються цікаві речі», - ділиться думкою Ніл Баклі з видання Financial Times.
Експерт аналітичного центру Atlantic Council Адріан Каратницький відзначив, що рішення Ради віддаляє Україну від поширеної у Європі практики гарантувати законодавцям недоторканість.
«Хоча багато хто святкує голосування за зняття депутатської недоторканості в Україні, варто нагадати, які європейські демократії законодавчо закріпили певну форму імунітету: Австрія, Бельгія, Боснія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Німеччина, Греція, Грузія, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Італія, Іспанія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Монако, Норвегія, Польща, Португалія, Сербія, Словенія, Франція, Швейцарія та Швеція. Це - найкращі європейські практики», - відзначив Каратницький у Facebook.
«Ризиком» називає зняття недоторканості оглядач з Чикаго Марк Рачкевич.
«Україна сьогодні пішла на великий ризик, скасувавши імунітет від переслідування для законодавців. Під час президентства Кучми нардепи запровадили недоторканість, щоб не допустити сумнівних позовів проти себе та захиститись від політичного переслідування. Хіба для України це вже неактуальні загрози? Побачимо», - ділиться думкою оглядач.
Про можливі негативні наслідки зняття недоторканості висловився і кореспондент французького видання La Croix Фабріс Депрез.
«Ця недоторканість була однією з причин, чому депутатське крісло було бажаним надбанням для українських бізнесменів, дозволяючи їм займатись сумнівними справами, не боючись правових наслідків. Звісно, це також означає, що чесні депутати залишаться без правового захисту, якщо зіткнуться з надуманими обвинуваченнями. Україна вирішила, що на такий ризик варто піти», - твітує журналіст.
Фото АР
Також з цієї категорії...
Швеція припинила розслідування проти Ассанжа...
19 мая 2017 г.
Конгрес США взяв за горло...
11 янв. 2018 г.
Держдеп приховав зустріч Помпео з...
16 февр. 2020 г.
Набираючі популярність...
У Києві поліцейські затримали чоловіка,...
31 янв. 2025 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
2 февр. 2025 г.
1320 москалів подохло минулої доби...
2 февр. 2025 г.
Останні новини
02.02.2025 10:19
1320 москалів подохло минулої доби на українській землі01.02.2025 09:56
1430 кацапів подохло минулої доби на українськй земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у військовому зведенні на 1 лютого обговорив актуальні новини
Коментарі