​Помічників Джуліані, американських бізнесменів Парнаса та Фрумана, які допомагали адвокату Трампа в Україні, заарештовано

Двох американських бізнесменів українського та білоруського походження, які допомагали юристу Трампа Руді Джуліані у встановленні контактів з українськими посадовцями, було заарештовано в середу ввечері. Льва Парнаса та Ігоря Фрумана звинувачують у тому, що вони порушили правила фінансування політичних кампаній. Першим про це повідомило видання The Wall Street Journal, передає «Голос Америки».


Лев Парнас і Ігор Фруман вклали сотні тисяч доларів у кампанії кандидатів від Республіканської партії і неодноразово обідали із президентом США, повідомляли ЗМІ.


У липні 2018 року проти бізнесменів подала позов громадянська організація, що виступає за прозорі вибори, Campaign Legal Center. За звинуваченнями, бізнесмени намагались приховати джерело походження коштів, які вони надавали на користь політичної кампанії Республіканської партії США.

Парнас і Фруман бачилися із вищим керівництвом України, а також організовували зустрічі із адвокатом Трампа Руді Джуліані. Зокрема, йдеться про зустріч Джуліані з колишнім українським генпрокурором Юрієм Луценком.

Постать Луценка є важливою для розслідування в рамках імпічменту президента США, яке проводять комітети американського Конгресу, адже Трамп та Джуліані стверджували, що колишній віце-президент США Джо Байден закликав усунути прокурора в 2016 році саме з метою припинення розслідування компанії, у правління якої входив його син Гантер Байден. Байден відкидає звинувачення.

У своїй статті в липні 2018 року видання BuzzFeed так відгукувалось про діяльність Парнаса та Фрумана щодо України: «Два неофіційних посланця, які безпосередньо підпорядковуються особистому адвокату Дональда Трампа, провели кампанію зі встановлення контактів, аби дискредитувати суперників президента і підірвати розслідування, проведене спеціальним прокурором Мюллером стосовно втручання росії у вибори в США».

Парнас та Фруман також намагались вплинути на формування правління «Нафтогазу», пише старший дослідник інституту Байдена Майкл Карпентер.

«Крім подорожей до України (та Ізраїлю) від імені Руді, щоб зібрати неправдиві свідчення проти Байдена, ці двоє донори Трампівських організацій також намагались підлаштувати склад правління української державної компанії «Нафтогаз», поряд з Перрі та Сондлендом, щоб отримати ексклюзивні угоди», - написав аналітик у Twitter.

Три комітети Палати представників США викликали Парнаса та Фрумана для дачі свідчень в рамках розслідування стосовно можливого імпічменту Трампа.

Свідчення Парнаса заплановані на четвер, а Фрумана – на п'ятницю. Невідомо, наскільки їх арешт вплине на проведення цих слухань, однак, зазначає The New York Times, оглядачі не очікували, що парнас та Фруман добровільно прийдуть свідчити в Конгресі.

Як повідомляв «Голос Америки», Комітети Палати представників США розпочали розслідування в рамках процедури імпічменту. Конгресменів США зацікавила роль Державного департаменту у справі про можливий тиск на українську владу. Центральним об'єктом розслідування Конгресу є скарга, подана представником американської розвідки в рамках програми захисту для викривачів корупції. Автор скарги звинувачує президента США Дональда Трампа у тому, що той, буцімто, тиснув на владу в Україні, щоб отримати негативну інформацію на свого політичного суперника Джо Байдена.

Руді Джуліані. Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.