Вже зараз Україна може зробити кроки для того, щоб зміцнити співпрацю з НАТО - американські військові експерти
- Подробиці
- Опубліковано 24.10.2020 05:57
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1906
Одним з таких кроків може стати створення в Україні сертифікованого НАТО тренувального центру з ведення гібридної війни. Таку ідею озвучив експерт американського центру Heritage Люк Коффі, виступаючи на конференції, присвяченій розвитку Сухопутних сил України, яку провів Український Конгресовий комітет Америки в четвер, повідомляє «Голос Америки».
Подібний спільний центр НАТО та ЄС з протистояння гібридним загрозам є в Гельсінкі у Фінляндії. Однак в ньому не мають можливості брати участь країни, які не є членами НАТО, зауважив експерт.
«Мене це дивує з огляду на те, що країни на передовій російської гібридної війни, такі як Україна та Грузія, від яких ми можемо багато чого навчитись, не можуть брати участь», - говорить Коффі.
Створення центру в Україні, «над яким би майоріли прапори НАТО та країн-членів альянсу» стало б важливим знаком розширення співпраці з НАТО. Загалом, питання співпраці у протистоянні російській гібридній війні обговорювалось на саміті Україна-НАТО 2016 року, але зараз варто зробити наступний крок в його розвитку, вважає експерт.
Реформування війська за стандартами НАТО є надзвичайно важливим, щоб прокласти шлях до майбутнього вступу України до НАТО, заявляє генерал США, колишній командувач Сухопутними силами США в Європі Бен Годжес, виступаючи на події в четвер. Він висловив переконання, що Україна з часом стане членом альянсу.
«кремль не повинен мати права вето на те, чи приєднаються Україна та Грузія до НАТО. Грузія вже має бути в НАТО. Я переконаний, що Україна стане частиною НАТО», - заявив Годжес.
Годжес наголосив на важливості незмінної позиції міжнародної спільноти з невизнання анексії Криму росією, а також довгострокового бачення стосовно Криму. Він порадив міжнародній спільноті одразу реагувати на «будь-що, навіть місцеві вибори, які росіяни хочуть провести там», а «кораблі, які виходять з портів Криму, мають одразу оголошуватись контрабандою».
«Зрештою, українські Сухопутні сили та ВМС матимуть повернути Крим, і я переконаний, що за свого життя побачу повернення Криму під суверенітет України», - додав Годжес.
Співпраця з західними інструкторами є важливою для зміцнення боєздатності українських сухопутних сил, погоджуються експерти.
Люк Коффі зауважив, що для більш ефективної співпраці з американськими інструкторами варто розширити географію цих програм.
«Центр в Яворові розташований за 10 миль від польського кордону і близько 700 миль від передової, - зауважив аналітик. - Наскільки мені відомо, інструктори зі США не мають змоги проводити тренування на східному березі Дніпра. Це обмежує нашу можливість надавати тренування, а також обмежує наше власне розуміння ситуації на місці, щоб краще пристосовувати навчання для потреб українців».
Також, з огляду на розвиток оборонної співпраці України та Туреччини, аналітик пропонує розглянути можливості для співпраці Туреччини та США задля допомоги ЗСУ. «США та Туреччина погоджуються з цього питання. Зараз таких питань між США та Туреччиною небагато», - додав Коффі.
Фото NATO
Також з цієї категорії...

Акционеры ЮКОСа засудят Россию на...
15 апр. 2009 г.

Дональд Трамп не підпадає під...
12 авг. 2017 г.

Трампа попросили не втручатися в...
11 дек. 2018 г.
Набираючі популярність...

У Києві поліцейські затримали працівника...
7 мая 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08.00...
9 мая 2025 г.

1300 кацапів подохло минулої доби...
9 мая 2025 г.
Останні новини
09.05.2025 09:38
1300 кацапів подохло минулої доби на українській землі08.05.2025 08:42
1200 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ВСУ в запасе и военный эксперт Роман Свитан вместе с ведущей Ириной Узловой обсудили самые горячие новости
Коментарі