​На Капітолійському пагорбі по-різному оцінили женевську зустріч Байдена та путіна: потужна та безрезультатна

Американські сенатори женевську зустріч Байдена-путіна оцінили по-різному. Деякі законодавці вважають, що Байден надіслав потужний месседж президенту путіну та чітко окреслив позицію США. Інші - що зустріч була безрезультатною, повідомляє Голос Америки.


Сенаторка-демократка Джин Шагін у своїй заяві схвально оцінила позицію президента Байдена під час женевського саміту.

«Рішучість президента була очевидна: для поганих суб'єктів будуть наслідки, Сполучені Штати притягнуть росію до відповідальності за дії, які становлять загрозу нашій національній безпеці та глобальній стабільності», - йдеться в заяві сенаторки.

Вона привітала повернення послів до москви та Вашингтона та закликала адміністрацію працювати з партнерами, щоб захистити американські національні інтереси та зберегти глобальну безпеку.

«Ми не можемо толерувати злочинні дії кремля, який виступає проти демократичних інституцій США та інших західних демократій, посіяв розбрат по всій Європі та взяв в облогу партнерів в регіоні… Ця зловмисна поведінка продовжує становити небезпеку нашому світовому порядку», - заявила сенаторка.

Сенатор-республіканець Джеймс Ріш натомість вважає, що протягом зустрічі не було досягнуто жодного прогресу з росією по будь-якому з питань, зокрема трубопроводу «Північний потік-2».

«Я розчарований, що будівництво «Північного потоку-2» наближається до завершення з кожним днем», - йдеться в заяві сенатора.

Сенатор також висловив розчарування, що президент Байден не доклав жодних зусиль, щоб обговорити питання порушення росією Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності у той час, як адміністрація Байдена проводить роззброєння в односторонньому порядку.

«Зустрічі проводяться заради досягнення результатів, як то саміти НАТО та «Великої сімки». Так що дізнатись про те, що не було досягнуто жодного прогресу з росією по будь-якому питанню розчаровує. Я занепокоєний, що ми не скористалися можливістю прийняти новий підхід щодо росії, який би насправді дав відсіч її зловмисній поведінці по всьому світу.

Сенатор-демократ Боб Менендез вважає, що президент Байден виконав своє завдання та «заступився за американський народ, чітко заявивши, що США відповідатимуть на агресію кремля, будь-де і будь-коли вона станеться». Сенатор привітав відхід від політики США щодо росії, яку протягом останніх чотирьох років проводила адміністрація попереднього президента.

«Тягар тепер на володимирі путіні – змінити курс щодо ряду зловмисних дій в Україні та Сирії, кібератак проти США та порушень прав людини вдома. У ймовірному випадку, якщо путін не змінить свою поведінку, я цілком очікую, що президент Байден вдасться до рішучих але доречних кроків у відповідь», - йдеться в заяві сенатора-демократа Боба Менендеза.

Сенатор також привітав той факт, що президент Байден під час зустрічі порушив питання звільнення американців Пола Вілана та Тревора Ріда та підтримав відновлення мовлення в росії RFE/RL. Будучи членом Сенатського комітету з міжнародних відносин, сенатор Менендез запевнив, що його комітет продовжуватиме здійснювати нагляд над політикою адміністрації щодо росії, щоб переконатись, що «дії адміністрації співпадають з її заявами».

Фото uk.wikipedia.org



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 31 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.