​Україна просить США надати їй зенітно-ракетні комплекси Patriot, адміністрація Байдена все ще роздумує з цього приводу

Українські представники попросили Вашингтон надати системи протиповітряної оборони – йдеться про зенітно-ракетні комплекси Patriot, повідомляє сайт американської телекомпанії CNN. Це прохання є частиною потреб України у військовій допомозі, яку нині розглядає адміністрація Джо Байдена, передає Голос Америки.


«Адміністрація Байдена все ще роздумує, чи поставити більше озброєнь та техніки українцям, після того, як вже були надані останніми двома місяцями протитанкові ракетні комплекси Javelin та центри командування запусками, патрульні катери класу Island, аптечки першої медичної допомоги, захищені радіостанції, електроне обладнання, медичне обладнання, двигуни, генератори, запчастини, а також малокаліберна зброя та набої. Українці також наполягають на поставках систем протиповітряної оборони – як-от Patriot зі США, як кажуть люди, знайомі з їхніми запитами», – повідомляє CNN.

Телекомпанія також зазначає, що радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван «передав стурбованість США, що такі поставки можуть бути сприйняті росією як дуже провокативні в час, коли США, Європа та НАТО намагаються переконати москву в потребі деескалації». «І все ж Білий дім не виключає нічого цілковито – окрім хіба що можливості розміщення військ США на території України», – пише сайт телекомпанії.

Раніше в Києві вже висловлювали бажання отримати американські системи Patriot. Вперше ця ідея пролунала ще 2015 року, а весною цього року про це говорив керівник офісу президента Андрій Єрмак.

Системи, що були прийняті на озброєння на початку 1980-х років, спершу розроблялися як комплекси ППО; можливості й ПРО додали їм пізніше. Система, офіційно відома як MIM-104 Patriot, уже багато разів модернізувалася, і сучасні комплекси мають із первісними мало спільного, крім назви.

Перше «бойове хрещення» система отримала під час війни в Перській затоці 1991 року, коли її використовували як протиракетну – і, як загалом вважають, показала тоді себе не найкращим чином: надто багато іракських ракет не були збиті і завдали іноді значної шкоди.

Але з того часу комплекс зазнав значних поліпшень: він отримав нове програмове забезпечення (і продовжує отримувати подальші оновлення), нові системи управління і наведення, вже кілька моделей цілком нових ракет; нині розробляється й новий радар, який має отримати необмежене 360-градусне поле огляду.

У США вже працюють над розробкою ще новішої системи MEADS, яка має в майбутньому замінити Patriot. Але, як вважають, наявні «Патріоти» будуть, після подальших модернізацій, залишатися на бойовому чергуванні до 2040-го, а чи й до 2050 року.

Зенітно-ракетні комплекси Patriot, розміщені у Румунії. Фото EPA



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.