​росія повинна припинити нав'язування своєї волі іншим країнам - заявляють у НАТО

Постійна представниця США при НАТО Джуліанн Сміт заявила, що вимоги росії про те, щоб Північноатлантичний альянс заборонив вступ нових країн, не може навіть обговорюватися. Це застереження пролунало у Брюсселі напередодні засідання Ради НАТО - росія у середу 12 січня, що є першою нагодою переговорів представників альянсу з росіянами на цьому майданчику з 2019 року, повідомляє Голос Америки.


Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ та представники держав - союзниць теж неодноразово підкреслювали, що москва не матиме права голосу стосовно питань членства в альянсі і що росія повинна припинити нав'язування своєї волі іншим країнам.

Вимога москви, щоб НАТО відкликало своє рішення про можливість членства України та інших нових країн, є ключовою у тому, що росія називає «гарантіями безпеки» для себе.

«Ми нікому не дозволимо закрити політику відкритих дверей НАТО, яка була головною ознакою альянсу з часу створення у 1949 року», - сказала Джуліанн Сміт журналістам у Брюсселі.

Вона при цьому зауважила, що США готові до дипломатії як головного способу вирішення проблем безпеки.

Переговори з росією 12 січня в НАТО, а 13 січня в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) також стануть нагодою розширити коло учасників нового діалогу з москвою, який розпочався з переговорів делегацій США і росії 10 січня у Женеві.

Американські посадовці і дипломати за кожної нагоди підкреслюють, що без союзників і партнерів не вирішуватимуть з росією жодних питань, які стосуватимуться Європи загалом та України зокрема.

Еммануель Макрон, президент Франції, яка цими днями перебрала на себе почергове головування у Європейському Союзі, позитивно відгукнувся про американсько-російський діалог і наголосив на важливості європейської участі.

«Нам нема підстав турбуватися… Це добре, що росія і США розмовляють про Україну і про взаємні інтереси. А коли постануть питання колективної безпеки у Європі, контролю над озброєннями, європейських сусідів, кордонів, ракет на європейській території, тоді буде черга європейських установ та країн членів ЄС», - сказав Макрон 11 січня у Парижі.

Французький президент також наголосив на потребі «розробити систему європейської архітектури європейської безпеки: яку ми будемо ділити з нашими союзниками в НАТО і сусідами і з росією».

Джуліанн Сміт. Фото відео-скрин Twitter



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.