​ЄС звинуватила росію у світовій кризі з продовольством, «брехні» й «злочинах» проти України

Російський посол в Організації об'єднаних націй демонстративно вийшов з засідання Ради безпеки після того, як чільний представник Європейського Союзу поклав на москву відповідальність за кризу з продовольством у світі внаслідок війни проти України, повідомляє «Голос Америки».


Президент Європейської ради Шарль Мішель напряму звернувся зі звинуваченнями до російського дипломата Васілія Небензі і саркастично зауважив, що посол вийшов, бо йому «напевне легше не слухати правду».

Шарль Мішель на самому початку промови 6 червня в Нью-Йорку заявив про «дикість» росії в Україні: «Кілька місяців тому я був у Бородянці, де російські солдати чинили звірства, злочини війни, злочини проти людяності. Ці злочини повинні і будуть покарані».

«Пане посол російської федерації, нумо бути чесними, кремль використовує постачання продовольства як приховану ракету проти країн, що розвиваються, - заявив він на засіданні, - і росія єдина відповідальна за цю продовольчу кризу, всупереч кремлівській кампанії брехні й дезінформації».

Посадовець підкреслив, що ЄС не накладав санкції на російське сільське господарство: «І це російські танки, російські бомби й міни не дають Україні сіяти і збирати врожай. кремль також цілиться в склади збіжжя і краде в Україні зерно, спихаючи провину на інших».

Небензя згодом сказав, що вийшов через «брехню, яку приїхав поширювати Шарль Мішель».

Натомість Шарль Мішель наголошував, що на власні очі бачив наслідки дій москви, коли кілька тижнів тому перебував в Одесі і спостерігав, як «мільйони тонн зерна й пшениці стоять в контейнерах і в суднах через напад росії на транспортну інфраструктуру».

У травні Євросоюз оголосив, що координуватиме зусилля для допомоги Україні з експортом сільськогосподарських товарів в умовах фактичної російської блокади українських портів, насамперед Одеси.

Так звані «лінії солідарності» мають поєднувати можливості залізничного та іншого транспорту через сусідні з Україною країни ЄС.

Але деякі фахівці вказують, що експорт суходолом може охопити лише приблизно 20% обсягів збіжжя, які Україна зазвичай вивозила в інші країни великими морськими суднами.

Звертаючись до українського посла в ООН, Шарль Мішель наголосив на подальшій допомозі Україні з боку ЄС.

«Ми надалі підтримуватимемо вашу країну і ваш народ. І ми надалі будемо тиснути на росію, виставляти перед росією правду. росія нападає на одну країну, один народ, але росія також нападає на цінності й принципи цієї будівлі», - сказав європейський представник на засіданні ООН.

Шарль Мішель Фото AFP



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

В ночь на сегодняшний день противник нанес авиационный удар по Украине с применением 3 крылатых ракет и одной противорадиолокационной ракеты

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.