​Литва не пропускає вантажі до Калінінграда через санкції ЄС. росія їй за це погрожує

Литва заявила, що заборонила залізничний транзит через свою територію до російського анклаву - Калінінградської області деяких вантажів, впроваджуючи санкції Європейського Союзу щодо росії у відповідь на російську війну в Україні. москва гостро відреагувала на литовські дії, звинувативши уряд у Вільнюсі в порушеннях і пригрозивши діями у відповідь, повідомляє «Голос Америки».


«Товари, які підлягають під санкції, більше не зможуть провозитися через литовську територію», - наголосив 20 червня міністр закордонних справ Литви Ґабріеліус Ландсберґіс.

Верховний представник ЄС у закордонних справах Жозеп Борель підкреслив, що Литва, яка член ЄС і НАТО, не вдавалася до односторонніх дій.

«Ніякої блокади нема», - сказав Борель, зауваживши, що йдеться лише про заборону деяких вантажів, а взагалі сполучення не заборонене.

Речник кремля Дмітрій Песков заявив, що дії Литви незаконні і також назвав незаконними міжнародні санкції проти росії.

Калінінградська область - анклав на Балтійському морі, який росія успадкувала від Радянського Союзу після Другої Світової війни, колись був частиною німецької Східної Пруссії, а місто Калінінград називалося Кеніґсберґ.

У Калінінграді міститься база російського балтійського флоту і там розташовані російські ракети, здатні нести ядерні боєзаряди.

Анклав з населенням приблизно 430 000, створений ще при СРСР, на суходолі оточений Литвою і Польщею, тому росія мусить постачати його морем, або через територію Литви.

Керівник Калінінградської області Антон Аліханов сказав, що рішення Литви обмежити перевезення товарів, які опинилися під санкціями ЄС, стосуватиметься приблизно 50% усіх залізничних вантажів.

Європейський Союз заявляє, що санкції проти росії не стосуються таких товарів, як харчі, ліки чи вантажі для сільського господарства.

Затверджені Брюсселем санкції забороняють ввезення на територію ЄС майже 90% нафтопродуктів, вугілля, заліза і, зокрема, горілки та ікри з росії.

За дотримання правил стосовно імпорту-експорту відповідає митна служба Євросоюзу.

Український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив через Twitter: «росія не має права погрожувати Литві. москва може лише сама себе звинувачувати у наслідках неспровокованого і невиправданого вторгнення в Україну. Ми схвалюємо принципову позицію Литви і твердо стоїмо на боці литовських друзів».

Фото durdom.in.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.