​Сенат США підтримав резолюцію щодо визнання росії спонсоркою тероризму

Сенат Сполучених Штатів у середу ввечері одноголосно схвалив резолюцію, яка закликає держсекретаря Ентоні Блінкена визнати росію державою, яка спонсорує тероризм. У першій частині документу наводяться підстави цього рішення, які вказують на дії російської федерації, які можуть бути кваліфіковані як спонсорство тероризму не лише в Україні, а й в Чечні, Сирії, Грузії, в середині країни та навколо світу, повідомляє «Голос Америки».


«Оскільки, за вказівкою президента володимира путіна, уряд російської федерації сприяв і продовжує сприяти актам міжнародного тероризму проти політичних опонентів і національних держав;

Оскільки повідомлялося, що в лютому 2022 року понад 400 російських найманців з групи Вагнера були направлені до Києва з наказом кремля вбити президента Володимира Зеленського та членів уряду України;

Оскільки за вказівкою президента путіна російська федерація керувала та санкціонувала невибіркові обстріли цивільних позицій в Чечні, Грузії, Сирії та Україні, що призвело до загибелі незліченної кількості невинних чоловіків, жінок і дітей;

Оскільки збройні сили російської федерації вчиняли численні безсудні страти невинних цивільних осіб і намагалися прикрити свої звірства масовими могилами по всій Україні», - зокрема, йдеться у резолюції.

У резолютивній частині документу Сенат заявляє, що «розглядає дії уряду російської федерації за вказівкою президента володимира путіна як спонсорство терористичних актів» і закликає Державного секретаря визнати росію державою-спонсором тероризму.

Нагадаємо, що резолюцію із закликом до Держсекретаря Ентоні Блінкена визнати росію державою-спонсором тероризму було зареєстровано в Сенаті США 10-го травня, 2022-го року. Співавторами документу стали сенатори від обох партій, демократ Річард Блументаль та республіканець Ліндсі Грем.

12-го травня подібну резолюцію представили в Палаті представників США. Її авторами стали конгресмени - республіканець Джо Вілсон та демократ Тед Лі. Обидва є членами Комітету Палати представників із закордонних справ. Очікується, що наступним кроком буде голосування в Палаті представників.

Нагадаємо, що Конгрес, як законодавча гілка влади, не може визнати рф державою спонсоркою тероризму. Такі повноваження закріплені за виконавчою гілкою влади, до якої належить Держдепартамент.

На розгляді у Сенаті зараз перебуває ще одна резолюція - про визнання дій РФ в Україні геноцидом. Її співавтор, сенатор-республіканець Джеймс Ріш, сказав Українській службі Голосу Америки, що схвалення цього документу зафіксує на папері визначення, що росія здійснює в Україні геноцид. А це буде потужною політичною заявою, яка допоможе просувати інші закони «які насправді кусаються».

«Вона підкреслює наші наміри, вона зміцнює їх. Вона зробить наші заклики значно сильнішим», - сказав Ріш Голосу Америки.

Співавтор резолюції про геноцид, співголова Гельсінської комісії США, сенатор-демократ Бен Кардін сказав в інтерв’ю Голосу Америки, що в Конгресі існує двопартійна підтримка цієї резолюції.

«Виходячи із риторики яку озвучує президент Байден, адміністрація США також підтримує цю позицію. Тому ми налаштовані оптимістично: ми будемо говорити єдиним голосом у Конгресі Сполучених Штатів. І повинен вам сказати, що я спілкувався з нашими європейськими союзниками, а також із союзниками з інших країн, і думаю, що є широке міжнародне визнання того, що дії путіна вимагають міжнародної відповідальності», - зазначив він.

Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан поділився думкою, як Дональд Трамп може повпливати на кінець війни в Україні

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.