У ВМС США хочуть запобігти ситуації, коли потрібно буде обирати між власним озброєнням та допомогою Україні
- Подробиці
- Опубліковано 12.01.2023 20:48
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 4554
Виробники зброї мають наростити виробництво, щоб ВМС США уникнули «викликів», пов'язаних із власним озброєнням і допомогою Україні. Такими застереженнями поділились представники ВМС США під час щорічної конференції Асоціації надводного флоту в Арлінгтоні, штат Вірджинія в середу, повідомляють американські оборонні видання, пише «Голос Америки».
Посадовці Військово-морських сил США звернули увагу на те, що оборонна промисловість не має змоги оперативно доставити необхідну кількість боєприпасів як для задоволення потреб морської служби, так і для доставки допомоги Україні, повідомляють зокрема видання Military.com та Defense One.
«Я не прощаю того факту, що вони не доставляють боєприпаси, які нам потрібні», — сказав під час конференції адмірал Деріл Кодл, командувач силами флоту. Кодл озвучив питання озброєння ударних груп авіаносців США, яке відчуває затримку постачання боєприпасів, і припустив, що це пов'язане з надсиланням допомоги Україні.
Крім того, Кодл нагадав, що виробники все ще оговтуються від збоїв у роботі каналів поставок і від проблем, пов’язаних з пандемією ковіду, хоча він не вважає це виправданням: «Мені байдуже... Ми всі маємо важку роботу». Міністр військово-морських сил США Карлос Дель Торо своєю чергою також наголосив, що «промисловість має переконатися, що вони продовжують … стимулювати … своїх працівників усіма можливими способами... щоб надолужити втрачений час», порадивши галузі, зокрема, реінвестувати частину власних прибутків.
Карлос Дель Торо у розмові з журналістами прокоментував, що можливий дефіцит боєприпасів «завжди викликає у нас занепокоєння, і ми стежимо за цим дуже, дуже уважно». Дель Торо сказав, що ВМС «ще не зовсім готові», коли йшлося про момент прийняття рішення щодо вибору між власним озброєнням та допомогою Україні.
«Якщо конфлікт триватиме ще шість місяців чи ще один рік, він, безперечно, продовжить напружувати канали поставок, продукуючи нові виклики», - каже Дель Торо.
Жоден із чиновників не вдавався в подробиці того, наскільки фактично вичерпані запаси боєприпасів ВМС, але адмірал сказав, що наявних ресурсів недостатньо для виконання нової вимоги служби щодо того, щоб вона могла водночас плавати на 75 кораблях.
Незважаючи на озвучений дефіцит боєприпасів, ні Кодл, ні Дель Торо не закликали США надіслати Україні менше пакетів військової допомоги, - наголошує видання The New York Post.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що країни Альянсу мають збільшити своє виробництво зброї, оскільки війна в Україні затягується, а потреба Києва в техніці зростає.
Карлос Дель Торо. Фото АР
Також з цієї категорії...

ООН стурбована застосуванням хімічної зброї...
8 нояб. 2016 г.

«Ще б меблі з Банкової...
18 мая 2019 г.

З нагоди національного дня рф...
12 июн. 2022 г.
Набираючі популярність...

Воєнний стан VS стан війни...
22 апр. 2025 г.

Чи хоче Трамп слабшого долара...
22 апр. 2025 г.

ХАМАС закликало до масових протестів...
22 апр. 2025 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 22 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі