​Ті, хто нині в США відстоює російські цілі та політичні позиції, повинні «ховатися на очах в усіх», – Юрій Ванетик


Експерти американського Інституту вивчення війни (ISW) проаналізували ІПСО Росії впродовж першого року війни в Україні. Вони відзначили, що РФ відновила свою здатність до подібних кампаній – як на підтримку своїх конкретних стратегічних цілей, так і задля пом’якшення наслідків невдач на полі бою.

З цієї причини ISW закликає країни Заходу критично оцінювати контекст російських інформаційних операцій, адекватно ставитись до проявів проросійського лобізму, уникати взаємодії з Москвою на основі хибного змісту наративів, що закидаються в суспільство.

Наскільки після року війни проросійське лобі продовжує ефективно «працювати» в США? Які видозміни відбуваються у тактиці тих, хто ще недавно відкрито закликав до партнерства з Кремлем й усіляко намагався мінімізувати саму можливість будь-якого загострення відносин з Путіним?

«Зараз російське лобі в США себе переінакшує. Воно було ефективним досить тривалий час. Нині воно – неефективне», – констатує адвокат, член Ради директорів міжнародного правозахисного агентства West Support (США) Юрій Ванетик.

Він наводить конкретний приклад зі свого політичного життя. «У мене є хороший друг. Я колись працював його фінансовим директором. Він – колишній член Конгресу багато років, зараз вже на пенсії, воював свого часу в Афганістані, воював проти росіян. Незважаючи на це, він свого часу відверто виступав за зміцнення відносин з Росією. Він вважав, що США та Росія повинні дружити; що ми маємо багато спільних інтересів; що ми одне одного непогано розуміємо; що ворожнечі, як такої, У нас немає і вона нікому не потрібна. У США багато хто свого часу відкрито говорив про те, що відносини з РФ не повинні бути ворожими.

Зараз, природно, ані він, ані більшість з тих, хто раніше дотримувався такої точки зору, так не вважають. Це було раніше. Раніше багато хто в нас був і проти санкцій щодо Росії; і навіть лунали думки, що з Росією у США має бути безвізовий режим; і що США не повинні нападати на Путіна, а навчиться з ним працювати тому, що, мовляв, росіяни ледь не наші «брати»…

Нині це все зникло. Зараз російському лобі ефективно працювати в США на сьогоднішню Росію – повного вигнанця і зразка диктатури – вкрай важко. Я тут сказав би «неможливо», але іноді навіть божевільні речі можуть траплятися, тому скажу, що російському лобі в США зараз вкрай складно».

«У нас є такий вислів – «ховатися на очах в усіх». Ті, хто відстоює російські цілі та російські політичні позиції в той час, коли з Росією в усіх цивілізованих країн псуються відносини, коли триває війна в Європі, повинні вдавати, що вони – ніякі не проросійські, а хочуть допомогти винятково Америці чи Європі. Тобто, прямо наголошувати на суто інтересах США чи Європи, а вже побічно намагатися проштовхувати російські інтереси. Вони повинні вдавати, що їхні зусилля – не на користь Росії, а на користь США. Це єдине, що сьогодні може хоч якось «працювати».

Зараз, як я вже неодноразово говорив в різних інтерв’ю, важко відстоювати будь-якого (!) «невинного руського», навіть якщо він – не олігарх, має якийсь маленький човник, який чомусь конфіскували, і каже, що він – проти війни.

Ніщо подібне вже не працює. Працює винятково американський інтерес. Саме тому багато хто з політиків, які, так чи інакше, продовжують дивитися у бік Кремля, не говорять вже, мовляв, «Росія хороша» тощо, а заявляють, мовляв, «не в американських інтересах (!) витрачати величезні гроші на війну в Європі» і таке інше. Вони акцентують увагу суто на інтересах США, таким чином, по суті, десь проводячи у своїй риториці російські інтереси. Прямо виправдовувати Росію чи прямо популяризувати її у США зараз просто нереально. І захищати навіть «невинного руського» у США зараз просто неможливо, – акцентує увагу американський адвокат.

І резюмує: «Колись, я так відчуваю, російський лобізм якимось чином повертатиметься. Але, це вже не буде відверте лобіювання інтересів Кремля. Це буде лобі, яке робитиме вигляд, що відстоює винятково Америку, а проплачуватиметься воно через якісь п’яті-шості дочірні газпромівські компанії з російських ресурсів.

Це фінансуватиметься через якісь інститути, громадські організації, які, можливо, й самі не знатимуть, що вони обстоюють російські позиції. Вони й не знатимуть достеменно, хто саме за цим стоїть. Як у популярному фільмі з Кевіном Спейсі «The Usual Suspects», де на мафіозі Кайзера Созі працювали люди, які навіть не знали, що вони працювали на нього. У Созі не було людей, які його знали особисто, тому й ніхто не міг його зрадити. Бо, як можна зрадити тінь?..

Ось лише так російський лобізм зможе якось працювати в США. Лише шляхом зміщення акцентів з проросійських на суто американські інтереси. Лише так російське чи проросійське лобі зможе у майбутньому бути присутнім в американських медіа чи політикумі. Іншого варіанту вони просто не мають».

Фотоколаж Юрія Ванетика



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан поділився думкою, як Дональд Трамп може повпливати на кінець війни в Україні

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.