​Китай більше не постачатиме компоненти для іранських «Шахедів», які експортувалися в росію для війни проти України

Сполучені Штати оголосили санкції щодо 5 юридичних і однієї фізичної особи, які базуються в Китаї, і «відповідальні за продаж і доставку тисяч компонентів, зокрема й тих, що використовуються в безпілотниках «Шахед» Іранськіої авіаційно-промислової компанії». Про це заявив Державний департамент США, повідомляє «ГолосАмерики».

У повідомленні йдеться, що ці компанії та особа «проводили транзакції з [постачання] компонентів для літаків, гелікоптерів та БПЛА». Мова йде про компанії Koto Machinery, Raven, Guilin Alpha, S&C Trade та Caspro, а також про особу з іменем Юнь Ся Юань, що діяв в інтересах або від імені S&C Trade.

Міністерство фінансів США про ці компанії заявило: «Це мережа, що базується в Китайській Народній Республіці і відповідає за продаж та доставку Іранській авіаційній промисловій компанії (HESA) тисяч аерокосмічних компонентів, зокрема тих, які можна використовувати для БПЛА. HESA брала участь у виробництві моделі БПЛА Shahed-136, яку Іран використовував для нападу на нафтові танкери та експортував до росії».

За даними Мінфіну США, унаслідок цих санкцій все майно та частки у власності підсанкційних осіб, якщо воно перебуває у США або під контролем США, має бути заблоковане. Особи, які співпрацюють з цими компаніями, можуть опинитись під санкціями. Також фінансові інституції, які надають послуги цим компаніям, ризикують потрапити під санкції.

«Іран безпосередньо причетний до жертв серед цивільного населення в Україні внаслідок використання росією іранських дронів в Україні», - заявив заступник міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Нельсон.

Державний департамент США запевнив, що «продовжуватиме використовувати всі наявні інструменти, щоб зірвати ці зусилля… притягнути Іран до відповідальності за його дії».

Як повідомлялось раніше, 15 листопада дрон Shahed 136 із вибухівкою влетів у кормову частину торговельного нафтового танкера M/T Pacific Zircon, пробивши отвір у корпусі. Інцидент з танкером, який належав ізраїльській компанії, трапився біля узбережжя Оману. Пізніше сили ВМС США провели аналіз уламків вибуху і підтвердили, що дрон був іранським.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан поділився думкою, як Дональд Трамп може повпливати на кінець війни в Україні

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.