​Іранські дрони, якими росія бомбардує Україну, базуються на вкраденій німецькій технології – британське дослідження

Попри санкції, Іран продовжує виробляти і постачати дрони, що засновані на західних технологіях і якими росія бомбардує критичну інфраструктуру українських міст. Про це, базуючись на звіті британських дослідників, повідомляє «Голос Америки» з посиланням на телеканал CNN.

Як передає американський телеканал, британські дослідники зброї, з дослідницької установи Conflict Armament Research (CAR), вивчаючи докази, зібрані українськими силами безпеки, знайшли нові підтвердження того, що безпілотники Shahed-136, які Іран продав росії, оснащені двигуном на основі німецької технології. Як стверджують дослідники, Іран придбав ці технології незаконно майже 20 років тому.

«Цей висновок, зроблений шляхом детального дослідження компонентів, вилучених в Україні та наданий ексклюзивно CNN, підкреслює здатність Ірану імітувати та вдосконалювати військові технології, отримані ним незаконним шляхом», – мовиться у повідомленні CNN.

Нове дослідження CAR говорить, що знаходиться дедалі більше доказів того, про що підозрювали вже давно, що іранська компанія Mado (Oje Parvaz Mado Nafar Company (Mado)виготовляла двигуни, які використовувалися для атак БПЛА в Саудівській Аравії в 2019 році та в Україні в 2022 році.

Як мовиться у звіті, у 2006 році німецькі двигуни БЛА Limbach Flugmotoren L-550 були незаконно експортовані до Ірану, а вже у 2009 році генеральний директор Mado Юсаф Абуталебі вихвалявся, що його тоді ще неназвана компанія успішно виготовила внутрішній двигун БПЛА.

Як каже CNN, західні офіційні особи стурбовані тим, що росія у відповідь може поділитися з іранцями зброєю західного виробництва та обладнанням, вилученим в Україні на полі бою.

Але, як зазначає телеканал, поки що немає переконливих доказів того, що це вже сталося.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан поділився думкою, як Дональд Трамп може повпливати на кінець війни в Україні

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.