У Китаї від посольств інших держав вимагають не виставляти на видноту символи підтримки України
- Подробиці
- Опубліковано 17.05.2023 16:01
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 4372
Посольства і представництв міжнародних організацій у Китаї, згідно з повідомленням агенції Reuters, отримали вимоги від китайського уряду не демонструвати символи підтримки України, виставлені після початку російського вторгнення в Україну в лютому минулого року, пише «Голос Америки».
Агенція посилається на неназваних дипломатів і подає цитату з того, що названо письмовою вимогою китайського міністерства з датою 10 травня: «Не використовуйте зовнішні стіни будівель для виставляння політизованої пропаганди, щоб уникнути розпалювання суперечок між країнами».
У тому листі конкретно не сказано про українські прапори чи інші символи, але агенція каже, що чотири дипломати в Пекіні, які побажали залишатися неназваними, сказали, що в цьому випадку, вочевидь, йдеться про прояви солідарності з Україною.
Китайська сторона ще не подавала офіційних роз’яснень стосовно того листа посольствам.
Українські символи у Пекіні розміщували, зокрема, на будівлях дипломатичних представництв Великої Британії, Канади, Німеччини, Польщі та місії Європейського Союзу.
Повідомлення з’явилося на тлі дискусій стосовно того, чи може Пекін відігравати неупереджену роль у дипломатичних намаганнях покласти край російській війні проти України.
Чільний китайський дипломат Лі Хуей цього тижня здійснює поїздку, відвідуючи Україну, Польщу, Францію і росію, для, як заявило китайське зовнішньополітичне відомство, «пошуку політичного вирішення української кризи».
Китайські посадовці, так само як і російські, не називають напад росії на Україну вторгненням, а також подібно до російських джерел не використовують слово війна, коли йдеться про бойові дії між росією і Україною.
У Пекіні кажуть, що дотримуються принципів територіальної цілісності й суверенітету всіх держав і, зокрема, коли йдеться про Україну, але, на відміну від більшості країн світу, Китай досі не засудив росію за напад на Україну і не вимагав вивести російські війська з української території.
26 квітня відбулася перша за понад рік після початку лютневого російського вторгнення телефонна розмова українського президента Володимира Зеленського з китайським керівником Сі Цзіньпінем.
Перед тим у березні Сі Цзіньпінь здійснив триденний державний візит до москви, який в умовах міжнародної ізоляції росії став поодиноким виявом зовнішньої підтримки російського президента владіміра путіна.
У річницю лютневого російського вторгнення в Україну китайське міністерство закордонних справ оприлюднило документ під назвою «Позиція Китаю щодо політичного врегулювання української кризи».
Дванадцять пунктів того документа проголошують: «1.Повагу до суверенітету всіх країн; 2.Відмову від менталітету Холодної війни; 3.Припинення бойових дій; 4.Відновлення мирних переговорів; 5.Розв’язання гуманітарної кризи; 6.Захист цивільних і полонених; 7.Охорону атомних електростанцій; 8.Зменшення стратегічних ризиків; 9.Сприяння експорту збіжжя; 10.Припинення односторонніх санкцій; 11.Збереження стабільності ланцюгів постачань; 12.Сприяння постконфліктній відбудові».
Фото Reuters
Також з цієї категорії...

Рішення федерального судді про імміграційний...
6 февр. 2017 г.

Докази проти росі, надані слідчою...
18 февр. 2018 г.

Американські військові таки отримали поранення...
27 авг. 2020 г.
Набираючі популярність...

Ян Пєкло, колишній посол Польщі...
19 апр. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08.00...
22 апр. 2025 г.

1130 москалів подохло минулої доби...
22 апр. 2025 г.
Останні новини
22.04.2025 09:19
1130 москалів подохло минулої доби на українській землі21.04.2025 09:53
670 кацапів подохло минулої доби на українській землі20.04.2025 09:13
950 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 19 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі