​Україна навряд чи приєднається до НАТО найближчим часом, бо така ситуація просто імпортує війну в Альянс - Білий дім


Україна все ще має виконати вимоги, перш ніж зможе приєднатися до НАТО. Про це у коментарі CNN під час саміту Альянсу у Вільнюсі заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі, повідомляє Голос Америки.

«Ми переконані, що НАТО – це майбутнє України. Я маю на увазі те, про що Альянс домовився ще в 2008 році, - сказав Кірбі. - Зараз є деякі реформи - належне врядування, верховенство права, політичні реформи - над якими Україна має працювати, і ми розуміємо, що важко працювати над деякими з цих реформ, коли ти перебуваєш у стані війни. Звичайно, вони зараз воюють. Отже, членство в НАТО в найближчому майбутньому малоймовірне, оскільки це призведе до війни НАТО з росією».

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив у Telegram: «Ми отримали сигнали про те, що обговорюються формулювання без України. І я хочу підкреслити: це формулювання тільки щодо запрошення, а не щодо членства України. Безпрецедентно й абсурдно – коли немає жодних часових рамок і для запрошення (!), і для членства України; і коли натомість додається якесь дивне формулювання про «умови» навіть для запрошення України... Це схоже на те, що немає готовності ані запросити Україну в НАТО, ані зробити її членом Альянсу. А значить, залишається можливість торгуватися членством України в НАТО – у переговорах із росією».

Кірбі визнав розчарування Зеленського: «Так, є розчарування, є бажання швидко закінчити цю війну, і все це ми розуміємо, - сказав Кірбі. - Звичайно, ми поділяємо багато з цих занепокоєнь».

Тим часом державний секретар США Ентоні Блінкен для телеканалу ABC заявив: «Ми маємо об'єднаний Альянс, який дуже практичними способами продемонструє свою незмінну підтримку України, включаючи факт членства».

В окремому інтерв'ю NBC Блінкен сказав, що буде чітка демонстрація прогресу, якого Україна досягла на шляху до членства: «Це відобразиться на результатах саміту, а також на роботі, яку ще потрібно зробити».

«Я думаю, що всім було ясно, включно з президентом Зеленським, що в розпал війни членство не може відбутися, але вони досягли реального прогресу, і Альянс запропонує подальші реформи як з точки зору своєї безпекової роботи та їхньої демократії, які необхідні, щоб продовжувати рухатися цим шляхом», – сказав Блінкен.

Раніше повідомлялося, що країни НАТО «узгодили формулювання» щодо можливості членства України в Альянсі, заявив президент США Джо Байден у вівторок перед зустріччю з генеральним секретарем Альянсу Єнсом Столтенбергом.

Також у вівторок перед відкриттям саміту НАТО Столтенберг висловив переконання, що Україна «отримає позитивний та потужний» сигнал від учасників саміту Альянсу.

Президент США Джо Байден заявив в інтерв'ю, опублікованому в неділю, що Україна ще не готова приєднатися до НАТО. Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес на саміті у Вільнюсі сказав: «Я повністю згоден зі Сполученими Штатами, що ми не можемо прийняти нового члена в розпал конфлікту. Це просто імпортує війну в Альянс». Він наголосив, що Україна має приєднатися до НАТО «якомога швидше», але тільки після того, як російське повномасштабне вторгнення «закінчиться».

Фото AFP



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

В отличие от предыдущих ночей, эта ночь выдалась неспокойной - противник опять атаковал нашу страну беспилотниками типа «шахед»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.