Європейський Союз ухвалив «історичний» закон щодо ШІ, випередивши США та Китай
- Подробиці
- Опубліковано 10.12.2023 11:03
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 10787
Європейський Союз у п'ятницю ухвалив найперший у світі комплексний закон щодо регулювання штучного інтелекту (ШІ), повідомляє британське видання Guardian 9-го грудня. Закон, який називають «історичним», запровадить стандарти поведінки для виробників технологій ШІ, таких як OpenAI. У 27-ми країнах-членах ЄС закон також регулюватиме соціальні мережі, такі як Meta, X та TikTok, та пошукові системи на кшталт Google, пише Голос Америки.
Закон про ШІ (AI Act англійською) між Європейським парламентом і державами-членами ЄС може запровадити світовий стандарт для класифікації ризиків, пов’язаних з ШІ, а також забезпечення прозорості розробок у цій сфері й визначення заходів фінансового покарання для компаній-порушників.
Закон позиціює Європейський Союз попереду США, Китаю та Великої Британії у намаганнях врегулювати ШІ й захистити громадян від ризиків, пов’язаних з цими новими технологіями, що бурхливо розвиваються, включно з потенційними загрозами життю людей, зауважує видання Washington Post.
ЄС віддавна був світовим лідером у законодавчому розв'язанні проблем конфіденційності за цифрової ери, соціальних мереж і медіа тощо, додає американська газета.
«У нас була одна мета — ухвалити законодавство, яке забезпечить розвиток екосистеми штучного інтелекту в Європі з орієнтованим на людину підходом, поважаючи фундаментальні права, людські цінності, зміцнюючи довіру, розвиваючи усвідомлення того, як ми можемо отримати найкраще від цієї революції штучного інтелекту, яка відбувається на наших очах», - зазначив депутат Європарламенту Брандо Бенефеї, співголова переговорної групи парламенту щодо Закону про ШІ, якого цитує Guardian.
«Ми перші у світі встановили реальне регулювання для ШІ й майбутнього цифрового світу, керованого ШІ, спрямовуючи розвиток і еволюцію цієї технології в людино-центричному напрямку», – зазначив його колега Драгош Тудораке, румунський депутат Європарламенту, який очолював чотирирічну роботу Європейського парламенту з регулювання ШІ, зазначає видання.
Відтоді як закон набуде чинності – що станеться не раніше 2025 року – технологічні компанії, які прагнутимуть працювати й продавати свої продукти на основі ШІ в межах ЄС, будуть змушені ділитися своїми даними з регуляторами та проводити ретельне тестування ШІ.
Ці правила стосуватимуться найбільшого західного економічного блоку, який має 450 мільйонів споживачів.
Фото Reuters
Також з цієї категорії...
Протесты рабочих в Риме переросли...
10 сент. 2012 г.
Теракт в Ницце - число...
15 июл. 2016 г.
Грузія ніколи не примириться з...
20 июл. 2016 г.
Набираючі популярність...
Як Порошенко свою партію підставив
14 нояб. 2024 г.
Поліцейські затримали зловмисницю, яка викрала...
17 нояб. 2024 г.
О культе личности Трампа и...
22 нояб. 2024 г.
Останні новини
23.11.2024 09:05
Учора силами ППО збито 64 ворожі БпЛА23.11.2024 08:56
1420 москалів подохло минулої доби на українській землі22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархииПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:
Коментарі