Європейський Союз ухвалив «історичний» закон щодо ШІ, випередивши США та Китай
- Подробиці
- Опубліковано 10.12.2023 11:03
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 10848
Європейський Союз у п'ятницю ухвалив найперший у світі комплексний закон щодо регулювання штучного інтелекту (ШІ), повідомляє британське видання Guardian 9-го грудня. Закон, який називають «історичним», запровадить стандарти поведінки для виробників технологій ШІ, таких як OpenAI. У 27-ми країнах-членах ЄС закон також регулюватиме соціальні мережі, такі як Meta, X та TikTok, та пошукові системи на кшталт Google, пише Голос Америки.
Закон про ШІ (AI Act англійською) між Європейським парламентом і державами-членами ЄС може запровадити світовий стандарт для класифікації ризиків, пов’язаних з ШІ, а також забезпечення прозорості розробок у цій сфері й визначення заходів фінансового покарання для компаній-порушників.
Закон позиціює Європейський Союз попереду США, Китаю та Великої Британії у намаганнях врегулювати ШІ й захистити громадян від ризиків, пов’язаних з цими новими технологіями, що бурхливо розвиваються, включно з потенційними загрозами життю людей, зауважує видання Washington Post.
ЄС віддавна був світовим лідером у законодавчому розв'язанні проблем конфіденційності за цифрової ери, соціальних мереж і медіа тощо, додає американська газета.
«У нас була одна мета — ухвалити законодавство, яке забезпечить розвиток екосистеми штучного інтелекту в Європі з орієнтованим на людину підходом, поважаючи фундаментальні права, людські цінності, зміцнюючи довіру, розвиваючи усвідомлення того, як ми можемо отримати найкраще від цієї революції штучного інтелекту, яка відбувається на наших очах», - зазначив депутат Європарламенту Брандо Бенефеї, співголова переговорної групи парламенту щодо Закону про ШІ, якого цитує Guardian.
«Ми перші у світі встановили реальне регулювання для ШІ й майбутнього цифрового світу, керованого ШІ, спрямовуючи розвиток і еволюцію цієї технології в людино-центричному напрямку», – зазначив його колега Драгош Тудораке, румунський депутат Європарламенту, який очолював чотирирічну роботу Європейського парламенту з регулювання ШІ, зазначає видання.
Відтоді як закон набуде чинності – що станеться не раніше 2025 року – технологічні компанії, які прагнутимуть працювати й продавати свої продукти на основі ШІ в межах ЄС, будуть змушені ділитися своїми даними з регуляторами та проводити ретельне тестування ШІ.
Ці правила стосуватимуться найбільшого західного економічного блоку, який має 450 мільйонів споживачів.
Фото Reuters
Також з цієї категорії...

Венді Шерман: У справах Юлії...
20 мар. 2013 г.

Набув чинності безвізовий режим між...
29 мар. 2017 г.

Лаврову пояснили, що санкції лишатимуться...
10 мая 2017 г.
Набираючі популярність...

Знахабнілі представники слуг народу: урвати...
30 мар. 2025 г.

Ян Пєкло, колишній посол Польщі...
19 апр. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08.00...
21 апр. 2025 г.
Останні новини
21.04.2025 09:53
670 кацапів подохло минулої доби на українській землі20.04.2025 09:13
950 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 19 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі