​Сенатори США закликали визнати рф державою-спонсоркою тероризму


Підписання угоди про партнерство між росією та Північною Корею та поглиблення військової співпраці між авторитарними країнами має стати остаточним поштовхом для ухвалення у Конгресі США рішення про визнання рф державою-спонсоркою тероризму.

На цьому на спільній пресконференції у четвер, 20 червня, наголосили сенатори від обох провідних партій Конгресу США, презентуючи відповідний законопроєкт, повідомляє Голос Америки.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що в доповнення до злочинів, які росія скоїла в Україні та інших країнах світу, візит путіна до Північної Кореї є новим викликом і зараз настав «саме той момент» для ухвалення цього законопроєкту:

«Той факт, що він (путін - ред.) мав достатньо сміливості укласти оборонну угоду з Північною Кореєю... одним із найбільш репресивних режимів на планеті означає, що ми втратили стримування... Я закликаю адміністрацію, враховуючи те, що путін зробив учора, піти ва-банк і визнати його режим таким, яким він є: державою-спонсором тероризму», – заявив Грем.

Своєю чергою, сенатор-демократ Річард Блюменталь зазначив, що підписана угода між путіним та Кім Чен Ином є «глибоко лякаючою» і «ворожою до США, миру, свободи та справедливості в усьому світі».

«Двоє найбільш автократичних лідерів у світі, які вчиняють звірства, стоять разом і є спонсорами тероризму... росія заслуговує на те, аби бути в цьому маленькому вибірковому клубі вбивць, що коять звірства», - заявив Блюменталь.

Як зазначають сенатори-автори законопроєкту, за вказівкою путіна уряд росії «сприяв і продовжує сприяти актам міжнародного тероризму проти політичних опонентів, іноземних громадян та інших країн».

У передумовах, які кваліфікують росію як державу-спонсорку тероризму, сенатори зазначають, зокрема, «незаконне вторгнення в суверенну Україну у 2022 році, що призвело до жорстокого вбивства тисяч невинних цивільних осіб».

Крім цього, до переліку доказів терористичної діяльності рф сенатори пропонують внести отруєння кандидата у президенти України Віктора Ющенка у 2004 році, отруєння колишнього офіцера ФСБ росії Олександра Литвиненка у 2006 році, збиття на Донеччині рейсу 350 Malaysia Airlines у 2014 році, підтримку авіабомбардування Алеппо в Сирії у 2016 році, отруєння колишнього російського військового офіцера та британського подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньки у Великій Британії у 2018 році та смерть у 2024 році російського опозиціонера Олексія Навального.

У поясненні до документа, опублікованому сенаторами, мовиться, зокрема, що законопроєкт також буде мати вторинні наслідки, зокрема, санкції щодо країн, які здійснюють будь-який обмін із росією, та розширює тип експортних товарів подвійного призначення, які не впускатимуть до росії.

Також, як повідомили сенатори, законопроєкт «різко обмежує суверенний імунітет росії перед судами США, тим самим відкривши росію для позовів, зокрема цивільних, від жертв держави-спонсорки тероризму».

«Це призведе до посилення санкцій. Так, це матиме практичні наслідки. Але, на мою думку, це – послання світові настільки ж важливе в моральному сенсі, як і будь-який практичний наслідок», – зазначив Річард Блюменталь.

За словами Ліндсі Грема, це рішення «принесе величезну користь Україні»:

«Це раптово змінило б імпульс в Україні. Це підняло б моральний дух українців. Це ускладнило б для будь-кого ведення бізнесу з росією і ще більше ізолювало б цей режим».

Включення до переліку держав-спонсорів тероризму передбачає чотири основні категорії санкцій з боку США, включаючи обмеження на надання допомоги США, заборону на оборонний експорт та продаж, певні обмеження на експорт товарів подвійного призначення та інші фінансові обмеження, йдеться на сайті Держдепу. Також передбачено покарання для осіб та країн, які ведуть торгівлю з такими країнами.

Сенатори Річард Блюменталь і Ліндсі Грем. Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Сегодня ночь опять была неспокойная, противник пытался совершить массированный «шахедно»-ракетный удар по территории Украины

детальніше

Опитування

Чи вважаєте Ви Зеленського легітимним президентом після завершення терміну перебування на посаді?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.