​Байден переконуватиме Трампа продовжити підтримку України після завершення його президентства


Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства. Про це заявив радник з національної безпеки США Джейк Салліван в інтерв'ю CBS в неділю, повідомляє Голос Америки.

«Президент Байден матиме нагоду за наступні 70 днів навести аргументи Конгресу та новій адміністрації, що Сполучені Штати не мусять полишати Україну і що полишити Україну означатиме збільшити нестабільність в Європі», - сказав Салліван. Він нагадав слова прем'єр-міністра Японії, що відмова США допомагати Україні також поставить під сумнів відданість Вашингтона союзникам в Азії.

До кінця президентства Байдена США надішлють Україні допомогу на повний обсяг фінансування, яке вже передбачив Конгрес, заявив Салліван, відповідаючи на питання ведучої Маргарет Бреннан щодо того, чи отримає Україна решту 6 млрд доларів схваленої Конгресом допомоги.

Він, однак, не пояснив, чи звернеться Байден до Конгресу із новим запитом про фінансування допомоги.

«Президент Байден наведе аргументи на користь того, що потрібні додаткові ресурси для України і після завершення його терміну, бо загроза для України залишиться незалежно від того, що саме відбудеться на полі бою чи за столом перемовин, і Сполучені Штати не мають відмовлятись від своїх зобов'язань перед Україною, або перед 50 країнами, які об'єднались на захист України в Європі та Азії», - додав посадовець.

Байден планує зустрітись з Трампом в середу 13 листопада і, зокрема, обговорити пріоритети зовнішньої політики США.

У Пентагоні є близько $4 млрд на програму президентських повноважень (PDA) для України і приблизно $2 млрд на ініціативу сприяння безпеці України (USAI). Про це на брифінгу з журналістами сказала заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх.

За першою, Україна отримує озброєння безпосередньо із запасів США, за другою - зброю замовляють у виробників.

«Ви й надалі побачите надання пакетів допомоги у найближчі тижні до закінчення терміну цієї адміністрації. Це відповідає тому, як ми робили це в минулому - ми робили це досить регулярно, майже щотижня», - сказала Сабріна Сінгх.

Щодо пакетів за програмою PDA, заступниця речника зауважила, що деяке озброєння прибуває до України протягом днів і тижнів, інше може зайняти довше часу - залежно від його наявності у сховищах США.

На питання Української служби Голосу Америки, чи у наступні місяці у пакетах допомоги від США слід очікувати нових видів озброєнь, Сабріна Сінгх відповіла, що в Міноборони завжди розглядають актуальні потреби України.

«Ми завжди розглядаємо можливості, які потрібні Україні на полі бою, які зможуть використати українські військові та які матимуть найбільше значення. Сьогодні у мене немає набору нових засобів чи нових речей, які ми розглядаємо, але щоразу, коли ми оголошуємо пакет допомоги чи нове зобов’язання, це інвестиція в успіх українців, які борються на полі бою», - сказала Сабріна Сінгх.

Джейк Салліван. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.