​Візовий режим з рф стане черговою спробою влади грати на настроях громадян

Сьогодні вже два поважні ЗМІ попросили прокоментувати достовірні чутки про те, що влада готує візовий режим з рф. Дипломатів вчать усе життя не відповідати на гіпотетичні питання. А експертам чхати на це. Тому я відповів.


Припускаю таку можливість, і в контексті останніх рішень влади такий крок виглядає дуже логічним. Тим більше, що говориться владою про це давно. Введення візового режиму - це така страшилка для росіян, як і обіцянки Порошенка ввести воєнний стан в разі загострення на фронті.

Запровадження візового режиму з точки зору зворотньої реакції суспільства для влади навіть безпечніший крок, ніж заборона російських компаній вкупі з їх програмним мотлохом. Адже в росію їздять менше людей, ніж сидять в Однокласниках. Ну, і ті, хто їздять в росію, напевно, в соцмережах виступають небагато, та й на протести не всі підуть.

А ось чи буде у них причина протестувати - це хтозна. Якщо росія у відповідь на введення Києвом візового режиму захоче залишатися «відкритою для громадян братнього українського народу» і не запровадить дзеркально візовий режим - це одна ситуація. Але чомусь здається, що уникнути цього кроку у відповідь росія не зможе і громадяни України будуть змушені вилаштуватися в черги при російських консульствах в Україні, підстави для існування яких благородно продовжує створювати українська влада.

У цьому вся суть моменту - без розірвання дипломатичних відносин, без законодавчого визначення російської збройної агресії проти України, що би не вигадувала українська влада - це сприйматиметься як напівкрок, напівзахід, вигадка, призначена приховати власну політичну неспроможність.

Введення візового режиму стане черговою спробою української влади грати на настроях найбільш політично активних громадян, патріотів. Критикувати цей крок буде важко, бо він нібито в правильному напрямку. Але підтримати і виправдати його буде ще важче.

Адже, по суті, стану війни повною мірою може відповідати не візовий режим, а заборона на подорожі між Україною та рф, за винятком тих випадків, на які існує згода українських спецслужб.

Bohdan Yaremenko, facebook.com

Фото Еспресо.TV



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.